LITURGIA PARAFIALNA

W int † Tadeusza Trzaskomy

6 listopada 2019

18:00

dziękczynno-błagalna w 18 rocz. urodzin Aleksandra Olszewskiego o mądrość Bożą, błog. Boże i światło Ducha Świętego

7 listopada 2019

Dzień powszedni - I czwartek miesiąca

1) o powołania kapłańskie i zakonne z rodzin naszej parafii

2) w int † Weroniki, Wawrzyńca, Genowefy Winiarskich, Julii i Szczepana Gibała oraz Anieli i Franciszka Basza

18:30

Adoracja dziękczynna

8 listopada 2019

1) w int † Władysława i Stanisławy Kacprowicz

2)

18:30

spotkanie przygotowujące do sakr. bierzmowania

9 listopada 2019

Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

10:30

Zbiórka ministrantów na Plebanii

16:30

Zbiórka bielanek na Plebanii

18:00

1) w int. † Kazimierza Trojanowskiego – I rocz. śm.

2)

10 listopada 2019

XXXII Niedziela Zwykła

7:30

Msza św. w Kazuniu

w int. † Antoniny, Stanisława i Witolda Olędzkich

9:30

Msza św. w Małocicach

w int. †  Leokadii – 3 rocz. śm., Antoniego i Zdzisława Wiśniewskich oraz Bogdana Jońskiego

Spotkanie przygotowujące do I Komunii Świętej

11:00

Msza św. w Kazuniu z udziałem dzieci

w int. † Tadeusza Trzaskomy

Spotkanie przygotowujące do I Komunii Świętej

12:30

Msza św. w intencji Parafian w Kazuniu

1) w int. † Zofii Skrzypczyńskiej

2) w int. † Ireny i Janusza Kręźlewicz

3) w int. † Marii Capiga – 17 rocz. śm.

18:00

Msza św. w Kazuniu z udziałem młodzieży

w int. † Feliksa Gacy

XXXI Niedziela zwykła
3.11.2019 r.

• Rozpoczął się miesiąc listopad, w którym modlimy się za naszych bliskich, którzy odeszli. Kościół czci z wielkim pietyzmem pamięć zmarłych modląc się za nich aby byli od grzechów uwolnieni. Po Mszy św. w zakrystii bądź w ciągu tygodnia na plebanii można dać na wypominki roczne (jest to 12 Mszy św. w ciągu roku. Przy tej okazji przypominamy, że 16.11 w  III sobotę m-ca przypada Msza św. za zmarłych z wypominek rocznych.) lub zamówić Mszę św. żałobną. W naszym Kościele można zamówić również tzw. Mszę św. gregoriańską.  Jest to cykl 30 Mszy św. odprawianych w intencji jednej duszy osoby zmarłej dla uzyskania odpustu zupełnego.  Pamiętajmy, że pięknym darem serca człowieka wierzącego jest ofiarowanie mszy św. w intencji naszych zmarłych.
  • W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca dlatego o godz. 18 modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne z rodzin naszej parafii, a po Mszy św. wieczornej jest dziękczynno-przebłagalna Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • W ten piątek II m-ca po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30 przypada w Kazuniu spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakr. bierzmowania.
  • W  tę sobotę jest zbiórka dla ministrantów rano o godz. 10.30, a dla bielanek wieczorem o godz. 16.30.
  • W przyszłą niedzielę II m-ca odbędzie się spotkanie przygotowujące do I Komunii świętej
  • Chcemy uporządkować teren cmentarza tam gdzie są zaniedbane groby, którymi nikt się nie opiekuje i od wielu lat nie są opłacane.
    W związku z tym zwracam się z prośbą do ewentualnych spadkobierców tychże grobów o pilne uregulowanie spraw cmentarnych. W przeciwnym wypadku groby te przejdą na własność administracji cmentarza zgodnie z Ustawą o cmentarzach i chowaniu zmarłych … z dn. 31.01.1959 r.