XVIII Niedziela Zwykła

2 sierpnia 2020 r.

• W tym tygodniu przypada I czwartek
    i I piątek miesiąca. W I piątek spowiedź w Małocicach o 15:30, a w Kazuniu od godz. 17.30
    i Msza św. o godz. 18:00. Dziś przypada
    I niedziela miesiąca dlatego po Sumie jest Adoracja NS i procesja eucharystyczna wokół świątyni.
  • W czwartek 6 sierpnia przypada święto Przemienienia Pańskiego.
  • Obfitości łask Bożych i opieki naszej Matki Bożej Szkaplerznej życzymy Jubilatom
    i Solenizantom. Wszystkim udającym się na wakacje życzymy udanego wypoczynku
    i bezpiecznej podróży. Wszędzie, gdzie będziemy zadbajmy o Mszę św. w niedzielę i codzienną, osobistą modlitwę.
  • Na podstawie sporządzonego protokołu
    z oględzin organów oraz na podstawie spostrzeżeń pana organisty, doszliśmy do wniosku, że nieodzowne jest podjęcie prac remontowych w organach naszego kościoła. Szczególna uwagę zwróciła nieco odymiona ściana od instalacji elektrycznej umieszczonej na tylnej ścianie za organami, co rodzi obawę
    o bezpieczeństwo tej instalacji, jak i całych organów. W samych organach, instalacja przewodów, cewek elektromagnesów pod piszczałkami jest już wysłużona, a oględziny wykazały, że pewne elementy pod klawiaturą są już niewymienialne. Układ pod klawiaturami działa na zasadzie styku blaszek, co powoduje powstawanie iskry, Istnieje zatem co najmniej kilka poważnych powodów, które wręcz zmuszają nas do wykonania bardzo niezbędnych prac w zakresie bezpieczeństwa, a także sprawnego działania naszych organów.
  •
  • Zapowiedzi – Łukasz Orzechowski, kawaler z parafii tutejszej i Klaudia Witkowska, panna z parafii św. Gertrudy w Darłowie (zap.1)