LITURGIA PARAFIALNA

– greg. 8

27 paźdzernika 2020

Nabożeństwo różańcowe

int. † Teresy Godlewskiej – greg 9.

28 paźdzernika 2020

Święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

1) o łaskę zdrowia i błog. Boże

dla Dariusza

2) w int. † Teresy Godlewskiej

– greg. 10

29 paźdzernika 2020

Msza św. pogrzebowa

w int. † Leona Świerczewskiego

1) o bł. Boże dla Kółka Różańcowego

oraz ich rodzin

2) w int. † Teresy Godlewskiej – greg.

11.

30 paźdzernika 2020

Wspomnienie bł. Wincentego zwanego Kadłubek, biskupa

1) w int. † Teresy Godlewskiej
– greg. 12.
2) w int. † Jadwigi – 15 r. śm.,
Wacława, zm. z rodz. Wrzosek i Michalczyk

30 paźdzernika 2020

Wspomnienie N. M. P. - I sobota miesiąca

Nabożeństwo różańcowe

1) w int. † Teresy Godlewskiej – greg. 13.

2) w int. † Renalda Andrzejewskiego

1 listopada 2020

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

w int. † Dariusza Rek oraz Władysława i Leokadii Truszczyńskich

Msza św. w Małocicach

w int. † Marianny, Stanisława oraz Ryszarda Majewskich

w int. † Ireny i Janusza Kręźlewicz

Msza św. zbiorowa w intencji zmarłych

Parafian z wypominek rocznych

oraz w int. † Teresy Godlewskiej (greg.14.), Jana, Ewy Bieleckich, Zbigniewa, Zygmunta Łuszczewskich, Renalda Andrzejewskiego, Henryki i Edwarda, Rozalii Góreckiej, Lucjana Grad, Józefy i Aleksandra Karpińskich, Hanny – 2 r. śm. i Kazimierza Aniszewskich, Joanny Pietraszek, Haliny Książek

NIE MA PROCESJI NA CMENTARZU

Liturgia Godzin w Kazuniu

Nabożeństwo nieszporów za zmarłych

w int. † Alfredy i Kazimierza Lipińskich

XXX Niedziela zwykła 25.10 2020 r.

– W związku z epidemią zostały usunięte ze świątyni naczynia z wodą święconą dlatego na prośbę parafian zachęcamy
wiernych do noszenia ze sobą buteleczki z wodą święconą i żegnania się nią przy wejściu do świątyni.
– Przy okazji przypominamy, że woda święcona należy do tzw. sakramentale. Sakramentalia to przedmioty i czynności. Przedmioty to: woda święcona, medaliki, krzyżyki, szkaplerze, obrazki, a czynności to: błogosławieństwa, znak krzyża, posypanie głowy popiołem czy egzorcyzmy. Mają na celu wywołać skutki duchowe, cielesne i uzdrawiające. Nie należy wody święconej (jak również noszenia medalika, szkaplerza czy krzyżyka) traktować magicznie jako np. talizman, ale pamiętać, że przypomina ona o sakr. chrztu, o przynależności do Chrystusa i uwalnia nas od grzechu. Poświęcona woda jest znakiem obecności Boga, chroni dom i mieszkańców przed złem, jest znakiem wyznania wiary i odrzucenia szatana. Stosujmy więc ją z wiarą sami w domu i w świątyni.
– Zbliża się miesiąc listopad, w którym modlimy się za naszych bliskich, którzy odeszli. KOŚCIÓŁ OD POCZĄTKU ISTNIENIA CZCI Z WIELKIM PIETYZMEM PAMIĘĆ ZMARŁYCH modląc się za nich aby byli od grzechów
uwolnieni. WYPOMINKI JEDNORAZOWE są odczytywane 1. i 2. listopada (1.11 przed i w trakcie Msza św. o godz. 12.30 oraz 2.11 w poniedziałek w DZIEŃ ZADUSZNY przed i w trakcie Msza św. o godz. 9. Z POWODU EPIDEMII PROCESJE NA CMENTARZU W TYM ROKU SĄ ODWOŁANE . Wypominki jednorazowe 1 i 2 listopada będą odczytywane przed i w trakcie Mszy św. WYPOMINKI ROCZNE odczytywane są w 3 sobotę miesiąca (21.11) wieczorem o godz. 17.30 przed Mszą św. W naszym Kościele można zamówić również tzw. MSZĘ ŚW GREGORIAŃSKĄ. Jest to cykl 30 Mszy św. odprawianych w intencji jednej duszy osoby zmarłej dla uzyskania odpustu zupełnego. Pamiętajmy, że pięknym darem serca człowieka wierzącego jest OFIAROWANIE MSZY ŚW. W INTENCJI NASZYCH ZMARŁYCH. Po Mszy św. można w zakrystii bądź na plebanii zamówić wypominki lub Mszę św. żałobną.

– 1.10 w uroczystość Wszystkich Świętych o godzinie 17:30 zostanie odprawione nabożeństwo Nieszporów za zmarłych

Zapraszamy.