OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Adwentu  5.12.2021 r.

•  Dziś rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które prowadzi ks. Piotr Kieniewicz ze Zgromadzenia księży Marianów.
    Program rekolekcji jest następujący: w poniedziałek i wtorek Msze św. są rano w Kazuniu o godz. 9.00, w Małocicach o godz. 11.30 i wieczorem w Kazuniu o godz. 18.00. We wtorek rano jest dodatkowa Msza św. roratnia o godz. 6.45.
    We wtorek jest dzień spowiedzi świętej i zapraszamy pół godziny przed każdą Mszą św.

•  Wykorzystajmy dobrze ten krótki czas Adwentu. Weźmy udział w Roratach we wtorki, czwartki i soboty o godz. 6.45 (Uwaga! w soboty przed Roratami są śpiewane Godzinki ku czci NMP o godz. 6.20), zaplanujmy udział w rekolekcjach, skorzystajmy ze spowiedzi. Za tydzień już 3. Niedziela Adwentu tzw. Gaudete, a za dwa tygodnie święta. Może to Twój ostatni w życiu Adwent? Wykorzystaj ten czas owocnie bo jak mówił św. Jan Paweł II: Czas ucieka wieczność czeka!

•  W środę (8.12) przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i w Małocicach jest Msza św. o godz. 10.00, a w Kazuniu o g. 18.00. W tym dniu przypada 2 środa miesiąca i jest tradycyjnie Nowenna do św. Józefa. W tym dniu (8.12.2021) kończymy obchody Roku ku czci św. Józefa, naszego wielkiego Patrona Kościoła i rodzin. Prosimy o składanie intencji błagalnych i dziękczynnych pod chórem i przed środową Nowenną.

•  W piątek (10.12) wieczorem o godz. 18 będzie Msza św. w intencji synodu, a po niej odbędzie się w salce św. Józefa spotkanie synodalne, na które gorąco zapraszamy.

•  Również w piątek o  godz. 18..45 jest spotkanie dla młodzieży po Mszy św. przygotowujące do sakramentu bierzmowania.

•  Pan Organista przynosi do naszych domów opłatki wigilijne. Przy tej okazji możemy okazać wdzięczność Panu Jerzemu za całoroczną posługę organisty w naszej parafii. Dziś w niedzielę opłatki będą roznoszone przy ul. Osiedlowa, Klonowej, Rosy, Zacisze, w poniedziałek Kazuń Bielany ul. Długa do ul. Leśnej, ul. Kwiatowa, Wiosenna i Ogrodowa, we wtorek c.d. ul. Długa, Szkolna, Widok i Orzechowa, w środę ul. Akacjowa, Kampinoska, Jutrzenki, Działkowa, Świerkowa, Szyszkowa, Wąska, Krótka i Sosnowa, w niedzielę za tydzień Augustówek od Dębiny.

•  Dziś 5 grudnia jest dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie i jest zbiórka ofiar do puszek.

•  Jak co roku bielanki przygotowały gadżety świąteczne m. in. pierniczki , z których ofiary przeznaczone są na fundusz bielanek i ministrantów np. na wycieczki w ciągu roku. Za tydzień (12.12) o godz. 11 przyjmą stroju liturgicznego dla bielanek tzw. pelerynki.

w Kazuniu i Małocicach 6-8.12  Rekolekcje adwentowe

Poniedziałek 6

Wspomnienie św. Mikołaja, biskupa

w int.† Edmunda Wyszyńskiego– 15. greg.

Msza św. pogrzebowa w int. Ewy Białasiewicz

Małocice Msza św.

Dziękczynna i błagalna z okazji 40 rocz. urodzin Rafała o błog. Boże

Wspomnienie św. Ambrożego, biskupa

Roraty  Msza św. w int. †Edmunda Wyszyńskiego – 16.  greg.

Kazuń: Spowiedź

Kazuń: Msza św.

Małocice: Spowiedź

Małocice: Msza św.

Kazuń: Spowiedź

Kazuń: Msza św. o szczęśliwe rozwiązanie dla Moniki i łaskę zdrowia dla dziecka

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

– Zakończenie Roku św. Józefa

w int.† Edmunda Wyszyńskiego– 17. greg.

Nowenna do św. Józefa

w int.† Leokadii, Janusza, Mieczysława Kulickich, Anny i Andrzeja Brzozowskich

Adoracja

w Kazuniu 9-11.12

Dzień powszedni

Roraty 1) w intencji misji

– 18 greg. w 1. rocznicę śmierci

Dzień powszedni

1) w intencji misji

– 19. greg.

Spotkanie do bierzmowania

1900

Spotkanie synodalne w salce św. Józefa

Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny

Godzinki o Niepokal. Poczęciu NMP

Roraty 1) w intencji misji

– 20. greg.

LITURGIA PARAFIALNA

II Niedziela Adwentu Gaudete  12.12.2021 r.

Godz.

Intencja

w int. † Honoraty Wasilewskiej oraz Anny i Feliksa

Majewskich