Intencje 04-10.12

LITURGIA PARAFIALNA

II  Niedziela Adwentu 10.12.2023 r.

Dzień Pomocy Kościołowi na Wschodzie

Rekolekcje adwentowe

godz.

Intencja

7.30

w int. † Tadeusza, Jacka, Bogdana oraz

Marianny Jońskich

9.30

w Małocicach: w int. † Józefa Sarneckiego – 6 r. śm., Anny i Józefa Tołczyk, zm. z rodz. Sarneckich

11.00

w int. † Ryszarda – 40 r. śm., Heleny oraz

Jarosława Sopińskich

Spotkanie Róży Różańcowej

12.30

Msza św. zbiorowa w intencji parafian:

1) w int. † Leokadii i Rudolfa Łąckich

2) w int. † Marii Podkopiak

3) w int. † Florencji Grad – m-c po śm.

4) w int. † Krzysztofa Tomaszewskiego –  m-c po śm.

5) w int. † Artura Dudka

6) w int. † Waldemara Gizińskiego – 1 rocz. śm.

7)

18.00

w int. † Jana Kunc – Msza św. gregoriańska 8.

LITURGIA PARAFIALNA w Kazuniu i Małocicach 7-9.12

listopada

Wspomnienie św. Ambrożego, biskupa

i Doktora Kościoła – I czwartek miesiąca

6.45

1) w intencji powołań

2) w int. † Jana Kunc

– Msza św. gregoriańska 5.

7.30

Adoracja

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

– I piątek miesiąca

11.00

w Małocicach Msza św.

w int. † Marii Szwab – 5 rocz. śm.

18.00

w int. † Jana Kunc

– Msza św. gregoriańska 6.

19.00

Spotkanie do bierzmowania w Małocicach

Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny

– I sobota miesiąca

6.30

Godzinki ku czci NMP

6.45

1) w int. † Aliny Kameckiej

2)  w int. † Jana Kunc

– Msza św. gregoriańska 7.

LITURGIA PARAFIALNA

w Kazuniu 4-6.12

Wspomnienie św. Barbary,

dziewicy i męczennicy

w int. † Jana Kunc

– Msza św. gregoriańska 2.

Dzień powszedni

w int. † Jana Kunc

– Msza św. gregoriańska 3.

Wspomnienie św. Mikołaja, biskupa

1)  w int. † Jana Kunc

– Msza św. gregoriańska 4.

2) w int. † Krystyny Bakiera

Ogłoszenia 03.12

I Niedziela Adwentu  3.12.2023 r.

•   Dziś Adwentem rozpoczynamy nowy rok kościelny. W związku z tym w dni powszednie we wtorki, czwartki i soboty będziemy celebrować Roraty Msze św. o brzasku dnia ku czci Najświętszej Maryi Panny. RORATY ROZPOCZYNAJĄ SIĘ O GODZ. 6.45. Zapraszamy wszystkich do udziału w Roratach zwłaszcza ministrantów, bielanki, dzieci z rodzicami i wnuki z dziadkami oraz młodzież. W soboty o 6.30 przed Roratami zapraszamy na Godzinki.

•   Za tydzień w niedzielę 10.12 rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które potrwają do wtorku.

•   Za tydzień w niedzielę ofiary na tace przeznaczone są na utrzymanie Seminarium Duchownego w Warszawie, a po Mszach św. obywa się jak co roku
    (w 2-gą niedzielę adwentu) zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.

•    W naszej parafii od 14 lat adorujemy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w każdy czwartek po Mszy św. Pragniemy zainicjować w świątyni w Kazuniu tzw. wieczystą Adorację Pana Jezusa. Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na  prośbę o udział w Adoracji od godz. 17.30 przed wieczorną Mszą św. W intencji tego dzieła prosimy odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do włączenia się w Adorację.

•   Uprzejmie informujemy, że wszystkie groby ziemne i pieczary na każdym cmentarzu po upływie 20 lat od pochowania bądź wniesienia ostatniej opłaty zgodnie z art. 7 ustawy o Cmentarzach i chowaniu zmarłych z dn. 31.01.1959 r. będą likwidowane i ponownie wykorzystane do chowania zmarłych jeśli zainteresowane osoby nie zgłoszą zamiaru przedłużenia terminu ich ważności na następny okres. W wymienionych sprawach należy zgłaszać się do Kancelarii parafialnej.

•    Podajemy do wiadomości parafian, że w ostatnią  niedzielę 2023 r. 31.12 odbędzie się Msza św. w intencji małżeństw, które obchodziły w tym 2023 roku jubileusz od 5-tej, do 70 rocznicy ślubu. Szczególnie zapraszamy nowych parafian, którzy przeprowadzili się do nas w ciągu ostatnich lat.

•    Chcemy również uczcić pamięć zmarłych parafian, którzy odeszli w tym 2023 roku Mszą św. żałobną, która zostanie odprawiona w 2 niedzielę nowego 2024 roku 14 stycznia o godz. 12.30. Zapraszamy wszystkie rodziny pogrążone w żałobie do udziału w tej Mszy św.