XXXI Niedziela zwykła
3.11.2019 r.

• Rozpoczął się miesiąc listopad, w którym modlimy się za naszych bliskich, którzy odeszli. Kościół czci z wielkim pietyzmem pamięć zmarłych modląc się za nich aby byli od grzechów uwolnieni. Po Mszy św. w zakrystii bądź w ciągu tygodnia na plebanii można dać na wypominki roczne (jest to 12 Mszy św. w ciągu roku. Przy tej okazji przypominamy, że 16.11 w  III sobotę m-ca przypada Msza św. za zmarłych z wypominek rocznych.) lub zamówić Mszę św. żałobną. W naszym Kościele można zamówić również tzw. Mszę św. gregoriańską.  Jest to cykl 30 Mszy św. odprawianych w intencji jednej duszy osoby zmarłej dla uzyskania odpustu zupełnego.  Pamiętajmy, że pięknym darem serca człowieka wierzącego jest ofiarowanie mszy św. w intencji naszych zmarłych.
  • W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca dlatego o godz. 18 modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne z rodzin naszej parafii, a po Mszy św. wieczornej jest dziękczynno-przebłagalna Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • W ten piątek II m-ca po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30 przypada w Kazuniu spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakr. bierzmowania.
  • W  tę sobotę jest zbiórka dla ministrantów rano o godz. 10.30, a dla bielanek wieczorem o godz. 16.30.
  • W przyszłą niedzielę II m-ca odbędzie się spotkanie przygotowujące do I Komunii świętej
  • Chcemy uporządkować teren cmentarza tam gdzie są zaniedbane groby, którymi nikt się nie opiekuje i od wielu lat nie są opłacane.
    W związku z tym zwracam się z prośbą do ewentualnych spadkobierców tychże grobów o pilne uregulowanie spraw cmentarnych. W przeciwnym wypadku groby te przejdą na własność administracji cmentarza zgodnie z Ustawą o cmentarzach i chowaniu zmarłych … z dn. 31.01.1959 r.