XVI Niedziela Zwykła 19. lipca  2020 r.

Uroczystość odpustowa NMP
Szkaplerznej

• Od ubiegłego piątku 10 lipca trwała Nowenną do M.B. Szkaplerznej jako duchowe przygotowanie do uroczystości odpustowej, którą dziś przeżywamy w niedzielę 19 lipca. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w Nowennie. Przy tej okazji dziękuję wszystkim, którzy ofiarowali piękne kwiaty ze swoich ogródków przy domu do świątyni. Bóg zapłać.
  • Uroczysta Msza św. odpustowa zostanie odprawiona dziś o godz. 1100 . W trakcie Mszy św. odpustowej będzie śpiewany Akatyst do NMP.  Po Mszy św. odbędzie się Adoracja i procesja wokół świątyni, a potem wręczenie Szkaplerzy NMP. Za udział w Liturgii można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  • Przypominamy, że w okresie wakacyjnym nie ma Mszy św. w niedzielę o godz. 12.30.
  • Uwaga! W przyszłą niedzielę 26 lipca w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa patrona podróżujących i kierowców po mszach św. będzie możliwość poświęcenia pojazdów mechanicznych (samochody, motocykle, ciągniki, rowery itp.). Pamiętajmy więc w modlitwie o wszystkich, którzy prowadzą pojazdy, a zwłaszcza o tych, którzy przebywają na urlopach prosząc o szczęśliwą podróż.
  • Obfitości łask Bożych i opieki naszej Matki Bożej Szkaplerznej życzymy Jubilatom
    i Solenizantom. Wszystkim udającym się na wakacje życzymy udanego wypoczynku
    i bezpiecznej podróży. Wszędzie, gdzie będziemy zadbajmy o Mszę św. w niedzielę
    i codzienną, osobistą modlitwę.
    i Solenizantom. Wszystkim udającym się na wakacje życzymy udanego wypoczynku
    i bezpiecznej podróży. Wszędzie, gdzie będziemy zadbajmy o Mszę św. w niedzielę
    i codzienną, osobistą modlitwę.