XXX Niedziela zwykła 25.10 2020 r.

– W związku z epidemią zostały usunięte ze świątyni naczynia z wodą święconą dlatego na prośbę parafian zachęcamy
wiernych do noszenia ze sobą buteleczki z wodą święconą i żegnania się nią przy wejściu do świątyni.
– Przy okazji przypominamy, że woda święcona należy do tzw. sakramentale. Sakramentalia to przedmioty i czynności. Przedmioty to: woda święcona, medaliki, krzyżyki, szkaplerze, obrazki, a czynności to: błogosławieństwa, znak krzyża, posypanie głowy popiołem czy egzorcyzmy. Mają na celu wywołać skutki duchowe, cielesne i uzdrawiające. Nie należy wody święconej (jak również noszenia medalika, szkaplerza czy krzyżyka) traktować magicznie jako np. talizman, ale pamiętać, że przypomina ona o sakr. chrztu, o przynależności do Chrystusa i uwalnia nas od grzechu. Poświęcona woda jest znakiem obecności Boga, chroni dom i mieszkańców przed złem, jest znakiem wyznania wiary i odrzucenia szatana. Stosujmy więc ją z wiarą sami w domu i w świątyni.
– Zbliża się miesiąc listopad, w którym modlimy się za naszych bliskich, którzy odeszli. KOŚCIÓŁ OD POCZĄTKU ISTNIENIA CZCI Z WIELKIM PIETYZMEM PAMIĘĆ ZMARŁYCH modląc się za nich aby byli od grzechów
uwolnieni. WYPOMINKI JEDNORAZOWE są odczytywane 1. i 2. listopada (1.11 przed i w trakcie Msza św. o godz. 12.30 oraz 2.11 w poniedziałek w DZIEŃ ZADUSZNY przed i w trakcie Msza św. o godz. 9. Z POWODU EPIDEMII PROCESJE NA CMENTARZU W TYM ROKU SĄ ODWOŁANE . Wypominki jednorazowe 1 i 2 listopada będą odczytywane przed i w trakcie Mszy św. WYPOMINKI ROCZNE odczytywane są w 3 sobotę miesiąca (21.11) wieczorem o godz. 17.30 przed Mszą św. W naszym Kościele można zamówić również tzw. MSZĘ ŚW GREGORIAŃSKĄ. Jest to cykl 30 Mszy św. odprawianych w intencji jednej duszy osoby zmarłej dla uzyskania odpustu zupełnego. Pamiętajmy, że pięknym darem serca człowieka wierzącego jest OFIAROWANIE MSZY ŚW. W INTENCJI NASZYCH ZMARŁYCH. Po Mszy św. można w zakrystii bądź na plebanii zamówić wypominki lub Mszę św. żałobną.

– 1.10 w uroczystość Wszystkich Świętych o godzinie 17:30 zostanie odprawione nabożeństwo Nieszporów za zmarłych

Zapraszamy.