IV Niedziela Adwentu 20. grudnia 2020 r.

Wczoraj w sobotę 3-cią m-ca (19.12) były czytane wypominki roczne. Jeśli ktoś zapomniał lub nie zdążył dołączyć swoich zmarłych można to uczynić w zakrystii lub w kancelarii.
o W czwartek wieczorem przeżywamy Wigilię Bożego Narodzenia. Pamiętajmy, że jako wierzący powinniśmy ten czas przeżyć w duchu wiary tzn. łamiąc się opłatkiem, śpiewając kolędy, uczestnicząc we Mszy św. oraz mając więcej czasu dla rodziny. W tym dniu Wigilii zachęcamy do postu od pokarmów mięsnych i nie spożywania żadnego alkoholu. Pamiętajmy szczególnie o osobach w podeszłym wieku, samotnych czy chorych. Odwiedźmy ich z opłatkiem i życzeniami. W Wigilię Bożego Narodzenia zapraszamy na tradycyjne wspólne śpiewanie kolęd o godz. 21:00 w Małocicach oraz o godzinie 23:30 w Kazuniu.
o W piątek 25 grudnia przypada Uroczystość Bożego Narodzenia Anno Domini 2020. Porządek Mszy św. jest następujący: o godz. 21.30 Msza św. wieczorna w Małocicach, a o godz. 24.00 Pasterka w Kazuniu. Jednocześnie przypominamy, że w tym dniu 25.12 tradycyjnie nie ma rano Mszy św. o godz. 7.30, a pozostały porządek Mszy św. jest bez zmian. W święta nie spowiadamy.

o Jeśli ktoś nie otrzymał opłatków można je otrzymać po Mszy św. w zakrystii.
o Chcemy również uczcić pamięć zmarłych parafian, którzy odeszli w 2020 roku Mszą św. żałobną, która zostanie odprawiona uroczyście w 1. niedzielę nowego roku 3.01 o godz. 12.30. Zapraszamy wszystkie rodziny pogrążone w żałobie do udziału w tej Mszy św.
o W związku z covidem przypominamy, że spowiedź poza Mszą św. jest codziennie przez cały rok, a w czasie Adwentu również po Mszach św. Gorąco zapraszamy.