Elementor #2728

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

XI Niedziela zwykła 12.06.2022 r.

Ø Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy się okres wielkanocnej Komunii św. Osoby, które nie przystąpiły do Komunii św. w okresie wielkanocnym zaciągają grzech ciężki i żyją świadomie bez stanu łaski uświęcającej. Przypominamy, że jednak ciągle mają otwartą drogę do pojednania się z Bogiem w sakramencie pokuty i pojednania. Spowiedź jest codziennie w tygodniu przed Mszą św. od godz. 17.30 i niedzielę między Mszami św.

Ø Jutro w poniedziałek jest wspomnienie św. Antoniego kapłana i doktora Kościoła.

Ø W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Porządek nabożeństw jest następujący: w Małocicach Msza św. jest o godz. 9.30, w Kazuniu o godz. 7.30, o 11.00 i o 18.00. Po Sumie ok. godz. 12 wyruszy Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy z udziałem strażaków, Żywego Różańca, rodzin z Kościoła Domowego, Bractwa Eucharystycznego, Bractwa św. Józefa, ministrantów, bielanek oraz dzieci komunijnych i rocznicowych. Zachęcamy bardzo gorąco dzieci rocznicowe, które rok temu przyjęły I Komunię św. aby włączyły się do procesji i dziewczynki do bielanek, a chłopców do zaszczytnej służby przy ołtarzu jako ministrantów. Za pobożny udział w procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny. Niech ten dzień będzie dla nas okazją do złożenia świadectwa wiary dla tych, którzy nie wierzą w obecność Pana Jezusa ukrytego w Eucharystii. Zadbajmy o to by wyspowiadać się i przyjąć Komunię św. Od piątku codziennie do czwartku 23.06 jest Oktawa Bożego Ciała i po Mszach św. odbywają się procesje wokół świątyni Zapraszamy.

Ø  Proszę więc o przygotowanie 4 Ołtarzy eucharystycznych przez rodziców dzieci komunijnych z Kazunia Polskiego, mieszkańców Grochal, Cybulic i przez rodziców dzieci komunijnych z Małocic.

Ø  Przypominamy, że nabożeństwa do Najśw. Serca Pana Jezusa są codziennie.

Ø   Zapowiedzi: do sakr. małżeństwa przygotowują się: Kamil Ocipka kawaler z parafii Łomna i Monika Ostrowska panna z parafii tutejszej zamieszkała w Cybulicach Małych (zapowiedź 1.) oraz Łukasz Żulczyk kawaler i Klaudia Rydel panna oboje zamieszkali w parafii tutejszej (zapowiedź 1.)