Ogłoszenia 02.04

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2.04.2023 r. VI  Niedziela Wielkiego Postu Niedziela Męki Pańskiej Palmowa

Ø PROGRAM TRIDUUM PASCHALNEGO:
W Wielki Czwartek o g. 18 jest Msza św. Wieczerzy Pańskiej, w Wielki Piątek od godz. 18 jest Liturgia Męki Pańskiej, a Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20. W Wielki Czwartek  po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa obecnego w Najśw. Sakramencie do Ciemnicy i Adoracja do godz. 20. W Wielki Piątek na zakończenie liturgii nastąpi uroczyste przeniesienie do Grobu Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do Adoracji całonocnej, którą rozpoczniemy odmówieniem Koronki do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu obowiązuje ścisły post. W Wielką Sobotę od godz. 8 święcenie pokarmów w Kościele w Kazuniu do godz. 14. oraz w kaplicy w Małocicach o godz. 9. W tym czasie trwa całodzienna Adoracja Pana Jezusa w Grobie (zapisy na listę ministrantów i bielanek do Adoracji są w zakrystii).Można w tym dniu nabyć wodę święconą. Ofiary za wodę są tradycyjnie przeznaczone na fundusz ministrantów i bielanek. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20 przed Kościołem (przynosimy świece z osłonką). Niedziela Zmartwychwstania o godz. 6 procesja, a po niej Msza św. rezurekcyjna. Uwaga! W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 7:30. 

Ø Prosimy o zgłaszanie w zakrystii chorych do Komunii św. wielkanocnej.

Ø W najbliższych dniach tzn. Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środa wieczorem będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi przedświątecznej od godz. 17:30. Zapraszamy. W Triduum i święta spowiedzi nie będzie.

Ø Bóg zapłać za zbiórki na kwiaty do Grobu Pańskiego /Bóg zapłać mieszkańcom Kazunia Bielany i Polskiego, Czeczotek, Cybulic Dużych, Cybulic, Cybulic Małych, Grochal Starych i Kazunia Nowego/.

Ø Dziękuję strażakom za pomoc w organizacji Drogi Krzyżowej ulicami parafii oraz posprzątanie terenu przy Kościele i Plebanii.  Bóg zapłać.

Ø W niedzielę wielkanocną 9.04 zostanie odprawiona o godz. 6 rano Msza św. rezurekcyjna w intencji ks. proboszcz Jana Kozickiego z okazji 14 rocz. jego śmierci.

Ø Dziś mija 18. rocznica odejścia do domu Ojca naszego wielkiego rodaka św. Jana Pawła II. Czy pamiętamy Jego przesłanie skierowane do Polaków i jaki miało ono wpływ na twoje i moje życie? Pomódlmy się za Jego przyczyną w intencji naszych rodzin, Kościoła i Ojczyzny.

 

Ø Zapowiedzi. Do sakr. małżeństwa przygotowują się: Kamil Olszewski  kawaler zamieszkały w  i  Agnieszka Mańkowska panna zamieszkała w  oboje z parafii tutejszej  zap. 1. Ktokolwiek słyszałby o przeszkodach kanonicznych między narzeczonymi proszony jest o zgłoszenie ich do ks. Proboszcza. Jednocześnie prosimy gorąco o modlitwę w intencji narzeczonych aby byli w przyszłości kochającymi się i szanującym małżeństwem.