Ogłoszenia 07.05

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Wielkanocna 7.05.2023 r.

I Niedziela miesiąca

§   Trwają Nabożeństwa Majowe, które w Małocicach są o godz. 16, a w niedzielę o godz. 9.15 przed Mszą św. Natomiast majowe w Kazuniu są po Mszy św. o godz. 18.30, a w niedziele o godz. 11.50.

 

§   Jutro w poniedziałek 8.05 jest liturgiczna uroczystość głównego patrona Polski św. Stanisława, biskupa i męczennika. Zapraszamy do udziału w uroczystej liturgii gdzie będziemy modlić się za Ojczyznę i Kościół.

 

§   We wtorek jest o g. 16.30 spotkanie komunijne w Kazuniu, a w środę spotkanie komunijne o g. 19 w Małocicach. Natomiast w piątek o g. 19 spotkanie do bierzmowania w Kazuniu.

 

§   W tym tygodniu przypada w piątek 12.05 wspomnienie liturgiczne św. Pankracego męczennika, patrona ogrodników i dzieci komunijnych, a w sobotę 13. maja mamy wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej
i wieczorem po nabożeństwie majowym odbędzie się procesja różańcowa. Proszę parafian a zwłaszcza członków Grupy Maryjnej, Róży Różańcowej, Bractwa Eucharystycznego, Bractwa św. Józefa i Kościół Domowy o wzięcie udziału w tym jakże ważnym wspomnieniu liturgicznym. W czasie procesji każda z grup będzie nieść figurę MB Fatimskiej i odmawiać różaniec za naszą Ojczyznę i w intencji pokoju na świecie. Po procesji odmówimy Litanię do św. Andrzeja Boboli patrona Polski Przypominamy, że w tym dniu mija 42. rocz. zamachu na życie św. Jana Pawła II. (13.05.1981r.)

§   Za tydzień w niedzielę rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o Urodzaje. W środę 17.05 wieczorem o godz. 17.20 odbędzie się nabożeństwo o urodzaje i procesja do świątyni. Zapraszamy rolników, ogrodników i sadowników pod Krzyż przy ulicy Jeziornej.

 

§   Dziś przeżywamy I niedzielę m-ca dlatego zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.30 bielanki i do udziału w procesji bo to ich miesięczny dzień dyżuru. Zapraszamy również członków Róży Różańcowej.