Ogłoszenia 08.10

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  XXVII Niedziela zwykła  8.10.2023 r.

 

v   Przypominamy, że rozpoczęły się nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy rodziców z dziećmi oraz  dziadków z wnukami do udziału w tej modlitwie.

v   Za tydzień obchodzimy Dzień Papieski pod hasłem: Święty Jan Paweł II. Cywilizacja życia. Po Mszach św. jest tradycyjna zbiórka ofiar na Dzieło Nowego Tysiąclecia na wspieranie edukacji młodzieży z ubogich rodzin.

v   W środę 11.10 i w piątek 13.10 są spotkania młodzieży po Mszy św. i próby liturgiczne oraz spowiedź przed sakr. bierzmowania kandydatów, świadków i rodziny. Za tydzień o g. 18  Jego Ekscelencja ks. bp Rafał Markowski udzieli sakr. bierzmowania naszej młodzieży. Prosimy parafian o modlitwę w ich intencji.

v   W tym tygodniu przypada w poniedziałek 9.10 wspomnienie liturgiczne bł. Wincentego Kadłubka biskupa, autora Kroniki polskiej, który zmarł w 1223 r., a więc w tym roku minęło 800 rocznica śmierci. Uchwałą Sejmu RP został ogłoszony wychowawcą narodu polskiego m. in. w swoim wiekopomnym dziele Kronika Polski Mistrz Wincenty przekazał przyszłym pokoleniom, że po miłości do Boga najważniejszą rzeczą dla każdego Polaka jest miłość do Ojczyzny – podkreślono w uchwale sejmowej. Zapraszamy więc jutro na Mszę św. w jego wspomnienie.

v  15. października za tydzień planowane są w Polsce wybory do Sejmu i Senatu. Dlatego odprawiane są nabożeństwa różańcowe w intencji odpowiedzialnego włączenie się katolików do udziału w tych tak ważnych dla przyszłości Polski wyborach.

v   W piątek 13.10 przypada ważne dzień rocznica ostatniego objawienia MB Fatimskiej. Przypominamy wszystkim czcicielom Matki Bożej z Grupy Maryjnej, Róż różańcowych, wszystkich, którzy przyjęli Szkaplerz, że jest to nasze święto i trzeba się zmobilizować i uczestniczyć w procesji różańcowej.

v   Zapraszamy dzieci z rodzicami do udziału w Wieczorze Wszystkich Świętych 31.10 po ostatnim różańcu, który planujemy w naszej świątyni i w Sali św. Józefa.

 

v   Za dwa tygodnie w piątek 20.10 odbędzie się spotkanie dla nowej grupy do bierzmowania. Zapraszamy młodzież z klas 8 i I klas szkół średnich z rodzicami.