Ogłoszenia 09.07

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIV Niedziela zwykła 9.07.2023 r.

 

o    Uwaga! W tym tygodniu w piątek rozpoczęła się Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej, która ma za zadanie przygotować nas duchowo do święta parafii, a mianowicie do uroczystości odpustowej ku czci MB Szkaplerznej w niedzielę 16 lipca.

o    Program Nowenny jest następujący: piątek 7 lipca – w int. chorych oraz cierpiących, sobota 8.07–w int. osób samotnych, niedziela 9 lipca – w intencji małżeństw rozbitych i niesakramentalnych, poniedziałek 10 lipca – w intencji osób uzależnionych, wtorek 11 lipca – w intencji zatwardziałych grzeszników, środa 12 lipca – w intencji młodzieży, czwartek­ 13 lipca – o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii, piątek 14 lipca – w intencji rodzin, sobota 15 lipca – w intencji zmarłych, (w tym dniu przypada 3 sobota miesiąca i jest Msza św. w int. zmarłych z wypominek rocznych, które będą czytane od godz. 17.30). Codziennie po Mszy św. wieczornej od godz. 18.30 jest Adoracja Najśw. Sakramentu i modlitwa różańcowa. Nabożeństwo kończymy Apelem Jasnogórskim około g. 19.30.

o    W ten czwartek 13. lipca przypada rocznica kolejnych objawień MB Fatimskiej i po Mszy św. odbędzie się procesja różańcowa wokół świątyni, a po niej Adoracja i kolejny dzień Nowenny do MB Szkaplerznej.  

o    W niedzielę główna Msza św. odpustowa jest o godz. 11,
a po niej jest Adoracja i Procesja wokół świątyni, po której będzie możliwość otrzymania odpustu zupełnego. Po liturgii odbędzie się Obrzęd przyjęcia Szkaplerza Matki Bożej.

o    W dniu odpustu 16. lipca w niedzielę organizowany jest
po Mszy św. Piknik parafialny. Program pikniku jest bardzo bogaty (plakat). Na początku młodzieżowa orkiestra dęta zagra koncert pieśni maryjnych i muzyki poważnej, a potem muzyki rozrywkowej. Będzie wiele atrakcji dla dzieci ,młodzieży i dorosłych, degustacja różnych potraw na gorąco i na słodko,
a także wiele niespodzianek i „zwrotów akcji”.
Zapraszamy więc bardzo serdecznie parafian, gości i przyjaciół naszej świątyni do udziału w uroczystości odpustowej i pikniku parafialnym.

o   Uwaga! Rozpoczyna się okres wakacyjny i w związku z tym do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie (27.08) nie ma Mszy św. o g. 12.30. Pozostałe godziny Mszy św. są bez zmian.

 

o   Zapowiedzi. Do sakr. małżeństwa przygotowują się:
 1. Mateusz Kowalski kawaler zamieszkały w parafii tutejszej i Natalia Krystyna Matysiak panna zamieszkała w parafii MB Królowej Apostołów w Ołtarzewie. Zapowiedź 2.
 2. Bartłomiej Dudziński kawaler zamieszkały w parafii tutejszej i Joanna Ewa Bogucka panna zamieszkała w tutejszej w Janowie Mikołajówka. Zapowiedź 2.