Ogłoszenia 10.09

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  XXIII Niedziela zwykła 10.09.2023 r.

v  We wtorek 12.09 przypada wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi i 340 rocznica Wiktorii Wiedeńskiej. Terroryści islamscy po ataku w 2001 roku w USA powiedzieli, że jest to zemsta za upokorzenie ich w 1683 roku pod Wiedniem. Wobec zalewu zachodniej Europy przez emigrantów islamskich warto podziękować Bogu w tym dniu za bezpieczną i wolną Polskę od zamachów terrorystycznych.

v  W środę 3-cią miesiąca przypada Nowenna do św. Józefa. Również w środę 13.09 przypada procesja fatimska po Mszy św. w intencji pokoju na świecie i pojednania Polaków.

v  W ten czwartek 14. września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego i w Kazuniu jest Msza św. o godz. 18. Natomiast za tydzień w niedzielę 17 września w Małocicach przypada Uroczystość odpustowa ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Po Mszy św. udamy się tradycyjnie do Pomnika ofiar tzw. Mordu Małocickiego i przy szkole do Tablicy Pamiątkowej Dzieci, które zginęły od niewybuchu. Zapraszamy więc parafian i społeczność szkolną za tydzień do udziału w uroczystości religijnopatriotycznej na Mszę św. o godz. 9:30.   

v  W piątek wieczorem jest spotkanie rozpoczynające przygotowania do I Komunii św. w Kazuniu i w Małocicach o godz. 18.30.

v  W sobotę 16.09 o godz. 5 rano wyrusza z naszej parafii pielgrzymka autokarowa do sanktuarium Świętego Krzyża.

v  W sobotę 3-cią m-ca o g. 17.20 są wypominki roczne i Msza św. w intencji zmarłych.  

 

v   Zapowiedzi. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Grzegorz Garczyński kawaler zamieszkały w parafii św. Jadwigi Śląskiej w Odrzywole i Magda Salwoska panna z parafii tutejszej zamieszkała we Wrzosówce zapowiedź 2. Prosimy o modlitwę w intencji narzeczonych.