Ogłoszenia 12.02

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

12.02.2023 r.

VI  Niedziela zwykła

o    We wtorek 14. lutego przypada liturgiczne święto patronów Europy: św. Cyryla i Metodego, którzy ewangelizowali tereny dzisiejszej Europy południowowschodniej. Pamiętajmy w modlitwie o Europejczykach zagrożonych laicyzacją. Również we wtorek jest wspomnienie liturgiczne św. Walentego patrona zakochanych. Życzymy wszystkim zakochanym szczęścia, radości i pięknej odpowiedzialnej miłości.    
 

o    W tym tygodniu rozpoczynają się ferie zimowe dla uczniów. Życzymy wszystkim wypoczywającym dobrej pogody, zdrowia i szczęśliwego powrotu do domu.

o    Tydzień temu w Turcji miało miejsce trzęsienie ziemi, które pochłonęło ponad 20 tysięcy ofiar. Episkopat Polski prosi o wsparcie dla wszystkich, których dotknęła ta tragedia. Po Mszach św. w całej Polsce odbywają się zbiórki ofiar do puszek na pomoc dla nich. Prosimy o dar serca na ten cel.

 

o     Zapowiedzi: do sakramentu małżeństwa przygotowują się Adrian Zbigniew Marzęcki kawaler zamieszkały w miejscowości Pomiechowo w parafii św. Anny oraz Michalina Fijałkowska panna zamieszkała w Kazuniu Nowym zapowiedź 1. Ktokolwiek słyszał o przeszkodach kanonicznych między nimi proszony jest o zgłoszenie ich do kancelarii parafialnej. Jednocześnie prosimy o modlitwę w intencji narzeczonych.