Ogłoszenia 14.08

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XX Niedziela zwykła 14.08.2022 r.

 

Ø  Rozpoczął się sierpień miesiąc ważnych wydarzeń historycznych m. in. 78. rocz. wybuchu Powstania Warszawskiego czy jutro 102. rocz. Bitwy Warszawskiej. Niech więc na prośbę Episkopatu Polski wyrazem naszej pamięci i miłości do Ojczyzny dla tych, którzy polegli za jej wolność będzie jak co roku powstrzymanie się w sierpniu od picia alkoholu i modlitwa w intencji Polski.

Ø  Jutro w poniedziałek 15. sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i przypominamy, że jest to święto poza niedzielą, w którym katolicy mają obowiązek uczestniczyć tym bardziej, że jest to ustawowo dzień wolny od pracy, święto Wojska Polskiego i rocznica Cudu nad Wisłą. Porządek Mszy św. jest więc jutro taki jak w niedzielę, a po liturgii nastąpi obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów.

 

Ø   W tę sobotę III- cią miesiąca (20.08) przypada Msza św. w intencji zmarłych z wypominek rocznych i od godz. 17.20 będą czytane wypominki.

Ø   Zapowiedzi: do sakr. małżeństwa przygotowują się Kamil Artur Czanik kawaler z parafii tutejszej zamieszkały w Kazuniu Bielany i Joanna Sawicka panna zamieszkała w Modlinie w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbe. (zapowiedź 2.)

 

Ø  Obfitości łask Bożych i opieki naszej Matki Bożej Szkaplerznej życzymy wszystkim Jubilatom i Solenizantom. Wszystkim udającym się na wakacje życzymy udanego wypoczynku i bezpiecznej podróży.