Ogłoszenia 15.10

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVIII Niedziela zwykła  15.10.2023 r.

XXIII Dzień Papieski

 

v   Dziś obchodzimy Dzień Papieski pod hasłem: Święty Jan Paweł II. Cywilizacja życia. Po Mszach św. jest tradycyjna zbiórka ofiar na Dzieło Nowego Tysiąclecia na wspieranie edukacji młodzieży z ubogich rodzin.

v   W środę 18.10 o g. 19 w Kazuniu spotkania przygotowujące do I Komunii św.

v   Dziś o g. 18  Jego Ekscelencja ks. bp Rafał Markowski udzieli sakr. bierzmowania naszej młodzieży. Prosimy parafian o modlitwę w ich intencji.

v   W tym tygodniu przypada w czwartek 19.10 wspomnienie liturgiczne bł. Jerzego Popiełuszki kapłana i męczennika i patrona Solidarności oraz naszej Szkoły Podstawowej w Kazuniu Polskim. Zapraszamy więc w czwartek uczniów z rodzicami i nauczycielami na Mszę św. w jego wspomnienie.

v  Dziś 15. października odbywają się w Polsce wybory do Sejmu i Senatu. Dlatego odprawiane są nabożeństwa różańcowe w intencji odpowiedzialnego włączenie się katolików do udziału w tych tak ważnych dla przyszłości Polski wyborach.

v   Zapraszamy dzieci z rodzicami do udziału w Wieczorze Wszystkich Świętych 31.10, który planujemy w naszej świątyni po ostatnim różańcu i w Sali św. Józefa.

v   W ten piątek 20.10 odbędzie się spotkanie dla nowej grupy do bierzmowania. Zapraszamy młodzież z klas 8 i I klas szkół średnich z rodzicami. Również w tym dniu w Małocicach spotkanie przygotowujące do I Komunii św. o godz. 18.30.

v   W sobotę 3-cią miesiąca jest Msza św. za naszych zmarłych z wypominek rocznych, które będą odczytywane od godz. 17.20. Zapraszamy.

 

v   Za tydzień 22.10 przypada Niedziela misyjna i ofiary na tacę przeznaczone są na dzieła misyjne. Przypominam, że jest to dzień wspomnienia liturgicznego św. Jana Pawła II.