Ogłoszenia 16.04

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Wielkanocna 16.04.2023 r.

Niedziela Miłosierdzia Bożego

– Oktawa Wielkanocy

*            Dziś jest dodatkowa Msza św. o godz. 15 poprzedzona Koronką do Miłosierdzia Bożego. Dziś również rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.   

*            Ministranci rozprowadzają wodę święconą,
z których ofiary są przeznaczone na fundusz bielanek i ministrantów m. in. na wycieczki.

*          Taca dzisiejsza jest przeznaczona tradycyjnie jak co roku w niedzielę Miłosierdzia Bożego na dzieła Cáritas czyli m. in. na dopłaty do obiadów dla osób bezdomnych czy na rehabilitację dla dzieci chorych.

*          Dziś 16. kwietnia w zakończenie Oktawy Wielkanocnej przeżywamy tzw. okres wielkanocny, który potrwa 50 dni i zakończy się Niedzielą Zesłania Ducha Świętego. Dlatego każdy odpowiedzialny katolik, który uważa się za wierzącego powinien w okresie wielkanocnym odbyć spowiedź i przyjąć Komunię św. wielkanocną.

 

*            Zapowiedzi. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się : Adrian Bałdyga kawaler i Małgorzata Dyjasek panna oboje z parafii tutejszej zamieszkali we Wrzosówce. Zapowiedź 1. Ktokolwiek słyszałby o przeszkodach kanonicznych między nimi proszony jest o powiadomienie o tym księdza. Jednocześnie prosimy o modlitwę    w intencji nowożeńców.