Ogłoszenia 16.07

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

Uroczystość odpustowa MB Szkaplerznej

  XV Niedziela zwykła 16.07.2023 r.

o   Przypominamy, że główna Msza św. odpustowa jest dziś o godz. 11, a po niej jest Adoracja oraz Procesja wokół świątyni, po której będzie możliwość otrzymania odpustu zupełnego.
Po procesji dla osób zainteresowanych odbędzie się Obrzęd przyjęcia Szkaplerza Matki Bożej.

o   Dziś w dniu odpustu organizowany jest po Mszy św. Rodzinny Piknik Parafialny. Program pikniku jest bardzo bogaty (plakat).
Na początku zobaczymy bibliodramę Wesele w Kanie Galilejskiej, które poprowadzi jak przystało na prawdziwe wesele wodzirej Jaś Pociecha z udziałem rodzin, następnie młodzieżowa orkiestra dęta zagra koncert pieśni maryjnych, a potem muzyki rozrywkowej. Będzie wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych, degustacja różnych potraw na gorąco i na słodko, a także wiele niespodzianek.
Zapraszamy więc bardzo serdecznie parafian, gości i przyjaciół naszej świątyni do udziału w Uroczystości odpustowej i Rodzinnym Pikniku Parafialnym.

o   Przy okazji odpustu planowana jest konserwacja zabytkowego obrazu MB Szkaplerznej z pierwszej połowy XIX w. Są prowadzone konsultacje w tej sprawie z konserwatorem malarstwa sztalugowego.  

o   Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy włączyli się do udziału w Nowennie czyli modlitwie, która miała za zadanie przez 9 dni przygotować nas duchowo do święta parafii, a mianowicie do uroczystości odpustowej ku czci MB Szkaplerznej. Dziękuję również tym, którzy włączyli się w pomoc w organizacji liturgii odpustowej i pikniku, dziękujemy sponsorom oficjalnym i tym, którzy prosili aby ich nie wymieniać. Bóg zapłać!

 

Życzymy wszystkim dużo radości oraz pięknej i wesołej zabawy. Radujcie się! Niech radość w Panu będzie waszą ostoją.
     Niech nasza radość trwa bez końca!