Ogłoszenia 17.09

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  XXIV Niedziela zwykła

17.09.2023 r.

v   Dziś mija kolejna rocznica (17.09.1939) wkroczenia armii czerwonej do Polski i włączenie bezprawnie naszych kresów wschodnich do Rosji. Pamiętajmy o milionach tych, którzy zginęli bądź zostali deportowani na Kazachstanu i na Syberię.  

v   Dziś też przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu.

v   Jutro w poniedziałek 18.09 przypada wspomnienie liturgiczne św. Stanisława
 Kostki patrona Polski, młodzieży
 i ministrantów.

v   W związku z tym rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież oraz wychowawców. Zachęcamy dzieci i młodzież do spowiedzi i Komunii św.

v  W ten czwartek 21. września przypada święto Apostoła i Ewangelisty św. Mateusza.   

v  Wczoraj w sobotę odbyła się pielgrzymka autokarowa do sanktuarium Świętego Krzyża w Górach Świętokrzyskich.

v  W przyszłą niedzielę za tydzień 24. Września po Mszy św. wieczornej spotka się Grupa Światowych Dni Młodzieży. Zapraszamy chętnych do możliwości poznawania nauczania św. Jana Pawła II i rozpoczynamy przygotowanie do wyjazdu w 2027 r. do Seulu.

v  W przyszłą niedzielę również (24.09) przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

 

v  Za miesiąc 15. października planowane są w Polsce wybory do Sejmu i Senatu. Dlatego w dniach od 1 do 8.10 będą w Kościołach naszej Ojczyzny odprawiane nabożeństwa różańcowe w intencji odpowiedzialnego włączenie się katolików do udziału w tych tak ważnych dla przyszłości Polski wyborach.