Ogłoszenia 19.02

 

                OGŁOSZENIA

            DUSZPASTERSKIE

                  19.02.2023 r.

VII  Niedziela zwykła

o     Tydzień temu po Mszach św. w całej Polsce odbyła się zbiórki ofiar do puszek na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji. Zebraliśmy kwotę 3100 zł. Bóg zapłać.

o     W tym tygodniu rozpoczynamy w Kościele Powszechnym liturgiczny okres Wielkiego Postu.
W środę popielcową porządek Mszy św. jest następujący: w Kazuniu rano o godz. 9 i wieczorem o godz. 18, a w Małocicach o godz. 11. Po liturgii Słowa Bożego nastąpi obrzęd posypania popiołem.

o    W tym dniu obowiązuje ścisły post tzn. jakościowy od pokarmów mięsnych i ilościowy tzn. jeden posiłek w ciągu dnia do syta. Z postu zwolnione są osoby chore i te, które ukończyły 60 rok życia. Tradycyjnie podejmujemy inicjatywę wsparcia dzieci z rodzin potrzebujących zwaną JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA. Na ten cel jest specjalnie przygotowana skarbonka pod chórem jak również w piątki będzie zbierana taca.

 

o      NABOŻEŃSTWA WIELKOPOSTNE:

– Droga Krzyżowa w piątki w Małocicach o godz. 15,
   a w Kazuniu o godz. 18.30 (zapraszamy gorąco dzieci)

–  Gorzkie Żale w niedziele w Małocicach o godz. 9.10,
    a w Kazuniu o godz. 11:50

– Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartki od godz. 18:30 do 19:30

–  Rekolekcje dla uczniów rozpoczną się w przyszły wtorek 28. lutego, a zakończą się w czwartek 2. marca.

– Rekolekcje dla dorosłych odbędą się za miesiąc w dniach 16-19 marca /od czwartku do niedzieli/

o     Za tydzień ofiary na tacę przeznaczone są na utrzymanie Seminarium Duchownego.

 

o     Zapowiedzi: do sakramentu małżeństwa przygotowują się Adrian Zbigniew Marzęcki kawaler zamieszkały w miejscowości Pomiechowo w parafii św. Anny oraz Michalina Fijałkowska panna zamieszkała w Kazuniu Nowym zapowiedź 2. Ktokolwiek słyszał o przeszkodach kanonicznych między nimi proszony jest o zgłoszenie ich do kancelarii parafialnej. Jednocześnie prosimy o modlitwę w intencji narzeczonych.