Ogłoszenia 22.10

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVIII Niedziela zwykła  22.10.2023 r.

NIEDZIELA MISYJNA

 Wspomnienie św. Jana Pawła II

 

v  Dziś przypada Niedziela misyjna i ofiary na tacę przeznaczone są na dzieła misyjne. Pamiętajmy więc w modlitwie o naszych misjonarzach. Przypominamy, że jest to dzień wspomnienia liturgicznego św. Jana Pawła II.

v  Zapraszamy dzieci z rodzicami w przyszły wtorek 31.10 do udziału w Wieczorze Wszystkich Świętych, który planujemy w naszej Świątyni po ostatnim różańcu, a później w Sali św. Józefa.

v  Zbliża się miesiąc listopad, w którym modlimy się za naszych bliskich, którzy odeszli. Kościół czci z wielkim pietyzmem pamięć zmarłych modląc się za nich aby byli od grzechów uwolnieni. Po Mszy św. można w zakrystii bądź na plebanii dać na wypominki lub zamówić Mszę św. żałobną. Wypominki jednorazowe są odczytywane 1 i 2 listopada podczas procesji na cmentarzu, a wypominki roczne odczytywane są w 3 sobotę miesiąca wieczorem podczas Mszy św. o godz. 18.00. Taka Msza św. była właśnie wczoraj wieczorem. W naszym Kościele można zamówić również tzw. Mszę św. gregoriańską.  Jest to cykl 30 Mszy św. odprawianych w intencji jednej duszy osoby zmarłej dla uzyskania odpustu zupełnego. Pamiętajmy, że pięknym darem serca człowieka wierzącego jest ofiarowanie mszy św. w intencji naszych zmarłych.

v   W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie: Jan Kluczek, Mirosław Tatarka, Zuzanna Majewska, Mirosław Jaworski, Czesław Tołczyk, Alicja Kaszyńska, Stanisław Kuć, Krystyna Bakiera, Wanda Soja, Tadeusz Biernacki, Arkadiusz Trzpioła, Waldemar Żmijewski, Ryszard Choroś, Jarosław Dębek.
 Wieczny odpoczynek …