Ogłoszenia 23.04

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Wielkanocna 23.04.2023 r.

Niedziela Biblijna

*  Przypominamy, że przeżywamy tzw. okres wielkanocny, który zakończy się 28. maja Niedzielą Zesłania Ducha Świętego. Dlatego każdy katolik, który uważa się za wierzącego powinien w okresie wielkanocnym odbyć spowiedź i przyjąć Komunię św. wielkanocną.

*  Dziś przeżywamy tzw. Niedzielę Biblijną.
W ramach Narodowego Czytania Pisma Świętego sięgamy po Ewangelię wg św. Jana, której centralna celebracja ma miejsce w Warszawie w kościele Wszystkich Świętych i transmitowana jest na żywo przez TVP 3 o godz. 11.00. Przed wyjściem ze świątyni zapraszamy parafian i gości do przyjęcia daru w postaci przyjęcia fragmentu Pisma świętego, którym jest Chleb
z nieba włożony dla nas przez Opatrzność Bożą. Po powrocie do domów otwórzmy Biblię i odczytajmy w najgłębszym skupieniu i powadze otrzymany tekst.
Niech on nam posłuży jako przedmiot medytacji i rachunku sumienia przez cały rok. Zaznaczmy go sobie w księdze Pisma Świętego. Niech będzie dla nas światłem
i mocą na drodze naszego życia.

*  Ofiary na tacę dziś przeznaczone są na utrzymanie Seminarium Duchownego w Warszawie.

*  W poniedziałek 24.04 tj. jutro jest liturgiczna uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika głównego patrona Polski.

*  Spotkanie dzieci i rodziców do I Komunii św.
w Małocicach jest w środę 26.04 o godz. 19.

*  Spotkanie do bierzmowania jest w piątek 28.04
w Małocicach o godz. 19.

*  W sobotę 29.04 jest obchodzony jako Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.

*  Za tydzień zapraszamy członków Róży Różańcowej na Mszę św. o godz. 12.30, a potem jest spotkanie wielkanocne na Plebanii. Obecność obowiązkowa.

 

*            Zapowiedzi: Do sakramentu małżeństwa przygotowują się : Adrian Bałdyga kawaler i Małgorzata Dyjasek panna oboje z parafii tutejszej zamieszkali we Wrzosówce. zap. 2. Ktokolwiek słyszałby o przeszkodach kanonicznych między nimi proszony jest o powiadomienie o tym księdza. Prosimy o modlitwę w intencji nowożeńców.