II Niedziela Wielkiego Postu

28 lutego 2021 r.

• Dziś tradycyjnie II. Niedziela Wlk. Postu nazywana Ad Gentes jest dniem modlitwy i solidarności z misjonarzami pod hasłem Żyjmy Eucharystią, a ofiary do puszek przeznaczone są na wsparcie projektów misyjnych.
  • Przypominamy o Nabożeństwach wielkopostnych:

Droga Krzyżowa w piątki w Małocicach o godz. 15, a w Kazuniu o godz. 18.30 (odpust zupełny)
w tym 26 marca ostatnia ulicami parafii.

Gorzkie Żale w niedziele w Małocicach o godz. 9:10, a w Kazuniu o godz.17:15 (odpust zupełny)

–  Adoracja Najświętszego Sakramentu
w czwartki od godz. 18:30 do 19:00.

–  Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych oraz młodzieży studiującej i pracującej odbędą się
w dniach od 18 do 21 marca  /od czwartek do niedziela/ pod hasłem: Eucharystia źródłem
i szczytem życia chrześcijańskiego.

–  Jałmużna wielkopostna jako wsparcie dzieci z rodzin potrzebujących w postaci dopłat m. in. na obiady w szkołach na terenie naszej parafii.
Na ten cel jest specjalnie przygotowana skarbonka  jak również w piątki są zbierane ofiary na tacę.

• Proszę sołtysów o zorganizowanie zbiórki ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  • W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota i niedziela m-ca. W I czwartek Msza św. o powołania kapłańskie i zakonne z rodzin naszej parafii i Adoracja Najśw. Sakramentu, do której gorąco zachęcamy. W I piątek w Małocicach
    o g. 15 nabożeństwo Drogi Krzyżowej i spowiedź a o godz. 16 Msza św. W Kazuniu spowiedź o g.17.30. W I sobotę różaniec fatimski o 17.30 i Msza św. wynagradzająca Niepokal. Sercu NMP. W I niedzielę m-ca Adoracja Najśw. Sakr.
  • W tym tygodniu (24.02) przeprowadzono naprawy gwarancyjne okien m. in. wymiana uszczelek, regulacja okien na okuciach, montaż nowych odpływów.