VI Niedziela Wielkiego Postu 24.03.2024 r.

Niedziela Męki Pańskiej – Palmowa

• W zakrystii są wielkanocne świece Cáritas,
    z których środki są przeznaczone na pomoc dzieciom.

• Przypominamy, że do środy włącznie przed wieczorną Mszą św. w czasie Adoracji od  godz. 17.30  Pan Jezus i kapłan czekają w konfesjonale. Gorąco zapraszamy! W Triduum spowiedzi nie będzie.

• Uwaga ! Dziś kończy się Wielka Nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Dziękujemy wszystkim za modlitwę.

•   PROGRAM TRIDUUM PASCHALNEGO:
    Wielki Czwartek o godz. 18 jest Msza św. Wieczerzy Pańskiej, a po niej przeniesienie Pana Jezusa obecnego w Najśw. Sakramencie do Ciemnicy i Adoracja do godz. 20. W Wielki Piątek od godz. 17 Adoracja do godz. 18 i Liturgia Męki Pańskiej zakończona procesją do Grobu i Adoracją całonocną (lista na zapisy na Adorację całonocną jest na stoliku pod chórem).
    Na początku Adoracji rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu obowiązuje ścisły post. W Wielką Sobotę od godz. 8 święcenie pokarmów w Kościele w Kazuniu oraz o godz. 9
    w Małocicach. W tym czasie trwa całodzienna Adoracja Pana Jezusa w Grobie Pańskim. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20 przed Kościołem (przynosimy świece z osłonką). Niedziela Zmartwychwstania o godz. 6 procesja, a po niej Msza św. rezurekcyjna. Nie ma Mszy św. o g. 7:30.

• Proszę o zorganizowanie zbiórki na kwiaty do Grobu Pańskiego przez osoby, które do tej pory to czyniły. Jednocześnie dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w tę zbiórkę. Bóg zapłać!

•  Prosimy o zgłaszanie w zakrystii chorych do Komunii św. wielkanocnej.

• Dziękuję strażakom za pomoc w organizacji Drogi Krzyżowej ulicami parafii oraz posprzątanie terenu przy Kościele i Plebanii.  Bóg zapłać.

• Zapowiedzi. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Gracjan Gajewski kawaler i Paulina Borowska panna oboje zamieszkali w Warszawie par. św. Józefa. Zapowiedź 2.