Ogłoszenia 26.02

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

26.02.2023 r. 

I  Niedziela Wielkiego Postu

o     W tym tygodniu rozpoczął się w Kościele Powszechnym liturgiczny okres Wielkiego Postu.

o     Tradycyjnie podejmujemy inicjatywę wsparcia dzieci z rodzin potrzebujących zwaną JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA. Na ten cel jest specjalnie przygotowana skarbonka pod chórem jak również w piątki w czasie Mszy św. będą zbierane ofiary na tacę.

o    NABOŻEŃSTWA WIELKOPOSTNE:

– Droga Krzyżowa w piątki w Małocicach o godz. 15, a w Kazuniu o godz. 18.30 (zapraszamy dzieci)

–  Gorzkie Żale w niedziele w Małocicach o godz. 9.10, a w Kazuniu o godz. 11:50.

o    Uwaga!  Już pojutrze od wtorku 28. lutego do czwartku 2. marca odbędą się rekolekcje dla szkół. Uczniowie, uczęszczający na katechizację mają obowiązek uczestniczyć w rekolekcjach wielkopostnych organizowanych przez parafię i szkołę. Prosimy rodziców o zainteresowanie się tematem rekolekcji przez rozmowę ze swoim dzieckiem o treści przekazywanych nauk oraz dopilnowanie swoich pociech aby przygotowali się dobrze do spowiedzi. Rekolekcje poprowadzą siostry ze Zgromadzenia Misjonarek od Aniołów.

„ ANIOŁA MAM NIE JESTEM SAM ”  to temat rekolekcji.

o     W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W I czwartek Msza św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych z rodzin naszej parafii, a po niej Adoracja do godz. 19:30, I piątek spowiedź w Małocicach od godz. 15.00, a Msza św. o 15.30, a w Kazuniu spowiedź od 17.30, a Msza św. o 18. Zapraszamy zwłaszcza młodzież przygotowującą się do bierzmowania i dzieci. W I sobotę o godz. 17.10 Różaniec fatimski a o 18.00 Msza św. wynagradzająca. Za tydzień w I niedzielę m-ca po Sumie jest Adoracja i procesja wokół świątyni. Jest to dzień dyżuru miesięcznego dla bielanek, Róży różańcowej i Bractw: św. Józefa i Eucharystycznego. Prosimy mężczyzn z bractwa o stawienie się na godz. 12.30 i o zabranie sztandaru  św. Józefa do procesji. Również za tydzień po Mszach św. jest zbiórka ofiar na dzieła pomocy misjonarzom Ad gentes.

o     Uwaga! W najbliższą sobotę I miesiąca 4 marca przypominam o zbiórce dla ministrantów o godz. 10.30 i bielanek o godz. 15.00.

 

o   Uwaga! Od 24. lutego można w kinach obejrzeć film pt. Opiekun. To historia oparta na prawdziwych wydarzeniach, a bohaterami są ludzie, w których życie zupełnie niespodziewanie wkroczył … św. Józef.