Ogłoszenia 27.08

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  XXI Niedziela zwykła

27.08.2023 r.

 

o   W piątek 1 września przypada 84 rocznica wybuchu II wojny światowej. W modlitwach pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolność naszej Ojczyzny.

o   W piątek 1 września z racji rozpoczęcia nowego roku szkolnego Msza św. o g. 18:00 o błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla dzieci, młodzieży i nauczycieli z Kazuniu Polskiego i Nowego poprzedzi spowiedź od g. 17.30. Natomiast w Małocicach Msza św. na rozpoczęcie roku odbędzie się za tydzień 3 września w niedzielę o g. 9:30. Msze św. będą połączone z poświęceniem tornistrów dla pierwszoklasistów a dla czwartoklasistów przypominamy, że przed wakacjami otrzymali na zakończenie Białego Tygodnia książeczki na pierwsze piątki miesiąca. Dlatego prosimy rodziców aby zorganizowali przybycie dzieci w piątek wieczorem do świątyni i czekamy na was w konfesjonałach. Niech udział w I Piątkach miesiąca będzie czasem podziękowania za I Komunię św., za wakacje i poproszeniem o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym. Zapraszamy więc 1.09 bardzo serdecznie rodziców, uczniów oraz nauczycieli.

o   W tym tygodniu przypadają I piątek, sobota i niedziela miesiąca. W I piątek w Małocicach spowiedź od g. 15:30, Msza św. o g. 16:00. W Kazuniu spowiedź od g. 17:30, po niej Msza św. o g. 18:00. Zapraszamy serdecznie wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa. W I sobotę odbędzie się Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP w int. wynagradzającej poprzedzona Różańcem fatimskim o g. 17:15. Przypominamy jednocześnie, że
w sobotę również 2 września na Plebanii wracają zbiórka dla ministrantów o g. 10.30 a dla bielanek o g. 15.

o   Dziś w niedzielę 27.08. mija 5. rocznica posługi duszpasterskiej w naszej parafii wikariusza ks. Jerzego Zychli. Polecajmy w modlitwie ks. Jerzego.

 

o   Uwaga! Za tydzień 3.09 powraca nowy porządek Mszy św. w niedziele tzn. o g. 12.30. I w związku z tym po sumie
z racji I niedzieli m-ca odbędzie się procesja wokół świątyni i spotkanie Róży różańcowej. Zapraszamy do udziału w procesji panie do niesienia różańca, panów do niesienia chorągwi i bielanki bo to ich miesięczny dzień dyżuru.