Ogłoszenia 29.10

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 XXX Niedziela zwykła  29.10.2023 r.

o    Zbliża się miesiąc listopad, w którym modlimy się za naszych bliskich, którzy odeszli. Kościół czci z wielkim pietyzmem pamięć zmarłych modląc się za nich aby byli od grzechów uwolnieni. Po Mszy św. można w zakrystii bądź na plebanii dać na wypominki lub zamówić Mszę św. żałobną. Wypominki jednorazowe są odczytywane
1 i 2.XI podczas procesji na cmentarzu, a wypominki roczne odczytywane są w 3 sobotę miesiąca wieczorem przed Mszą św. o godz. 18.00. W naszym Kościele można zamówić również tzw. Mszę św. gregoriańską w intencji jednej duszy osoby zmarłej dla uzyskania odpustu zupełnegoPamiętajmy, że pięknym darem serca człowieka wierzącego jest ofiarowanie Mszy św. w intencji naszych zmarłych.

o    W środę 1.11 przypada Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. o g. 7.30, w Małocicach o 9.30, o godz. 11.00 główna Msza św. na cmentarzu w intencji zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych. Po Mszy św. odbędzie się Procesja na cmentarzu z czytaniem wypominek. W tym dniu (1.11) jest również Msza św. wieczorna o godz. 18. Przypominamy, że 1.11 jest to dzień jeden z sześciu w roku, w którym jest obowiązek uczestnictwa we Mszy św. poza niedzielą. W dniach od 1 do 8.11 można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za wybraną duszę osoby zmarłej. W czwartek 2.11 Dzień Zaduszny Msze św. jest o g. 9 a potem procesja na cmentarzu z czytaniem wypominek. Wieczorem jest Mszy św. o godz. 18.

 

o     W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W I piątek w Małocicach spowiedź od godz.15:30, Msza św. o godz. 16:00. W Kazuniu spowiedź od godziny 17:30. Zapraszamy serdecznie wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa. W I sobotę Nabożeństwo fatimskie o godz. 17:10 i Msza św. wynagradzająca Niepok. Sercu NMP. W tę sobotę (4.XI) również o godz. 10.30 odbędzie się na Plebanii zbiórka dla ministrantów,  a dla bielanek o godz. 15.30. W I niedzielę po Sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja wokół Kościoła. Zapraszamy Bielanki.