Ogłoszenia 30.04

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Wielkanocna 30.04.2023 r.

Niedziela Dobrego Pasterza 

 

·       Dziś przeżywamy tzw. Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna tzw. Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i do Życia Konsekrowanego obchodzony w tym roku pod hasłem Powołani w Kościele. Dlatego zachęcamy wiernych do podjęcia modlitwy w tych jakże ważnych intencjach dla Kościoła. Dlatego ofiary na tacę dziś przeznaczone są na Seminarium Duchownego w Warszawie.

·       Jutro rozpoczynają się Nabożeństwa Majowe, które w Małocicach będą o godz. 16, a w niedzielę o godz. 9.15 przed Mszą św. Natomiast w Kazuniu po Mszy św. o godz. 18.30, a w niedziele o godz. 11.50.

·       W środę 3.05 jest liturgiczna uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski oraz rocznica ustanowienia Konstytucji 3-Maja pierwszego takiej rangi aktu prawnego w Europie, a drugim w świecie. Porządek Mszy św. jest następujący: w Kazuniu rano o godz. 9.00 i wieczorem o godz. 18, a w Małocicach o godz. 11.00.
Nie zapomnijmy przygotować i wywiesić flagę narodową przy domu.

·       W tym tygodniu przypada I czwartek m-ca
i modlimy się w intencji powołań, a po Mszy św. jest Adoracja dziękczynna i modlimy się w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych
z rodzin naszej parafii. Zapraszamy. Natomiast w ten piątek I m-ca spowiedź w Małocicach jest o g. 15.30, a Msza św. o g. 16. Natomiast w Kazuniu spowiedź od 17.30. W I sobotę jest Nabożeństwo Fatimskie
o g. 17.10, a po nim Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP. W sobotę są też zbiórki dla ministrantów o g. 10.30 i dla bielanek o g. 15.

·       Zapraszamy Strażaków na Mszę św. w przyszłą niedzielę 7.05 o godz. 12.30. Będziemy polecać strażaków i ich rodziny opiece św. Floriana.

 

·        Za tydzień w I niedzielę m-ca zapraszamy bielanki do udziału w procesji bo to ich miesięczny dzień dyżuru i członków Róży Różańcowej na Mszę św.
o g. 12.30.