Ogłoszenia 30.06

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

XIII Niedziela zwykła   

30.06.2024 r.

 

  •    W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca lipca. W I czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne z rodzin naszej parafii.
    W I piątek w Małocicach jest spowiedź o g. 15.30, a o g. 16 Msza św. W Kazuniu spowiedź od godz. 17.30. W I sobotę nabożeństwo fatimskie o godz. 17.10, a w niedzielę po Sumie Adoracja i procesja. Zapraszamy bielanki i ministrantów. 

  •    Za 2 tygodnie natomiast przeżywamy uroczystość odpustową i nasz zabytkowy Obraz Matki Bożej Szkaplerznej i obraz św. Barbary są już odrestaurowane. Całkowity koszt renowacji to około 44,5 tys. zł. Dlatego zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich, którzy mogą wesprzeć dokończenie i sfinalizowanie tego pięknego dzieła. Jednocześnie dziękujemy wszystkim parafianom, którzy włączyli się do sponsorowania renowacji. Niech wam Bóg błogosławi, a Matka Boża Szkaplerzna niech uprasza dla was i waszych rodzin wiele łask. Wasze nazwiska będą umieszczone w skrytce za obrazem dla przyszłych pokoleń. W intencji sponsorów i ich rodzin w dniu odpustu będzie dołączona dodatkowa intencja. Uroczyste odsłonięcie naszego Obrazu nastąpi w dniu odpustu parafialnego tj. 14.07 w niedzielę o g. 11. Po Mszy św. odbędzie się Adoracja połączona z Procesją wokół świątyni zakończona błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem, uzyskaniem odpustu zupełnego i możliwością przyjęcia Szkaplerza. Liturgię uświetni orkiestra instrumentów dętych, która po Mszy św. w koncercie zaprezentuje nam bogaty repertuar muzyki współczesnej. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich naszych parafian, gości i przyjaciół naszego kościoła do wspólnego świętowania w dniu imienin naszej parafii.

  •      W związku z tym rozpoczynamy w piątek wieczorem bezpośrednie przygotowanie duchowe do święta parafii czyli Nowennę do Matki Bożej Szkaplerznej. Program Nowenny jest następujący:

 piątek  5 lipca – w intencji chorych oraz cierpiących,
sobota 6 lipca – w intencji osób samotnych,
niedziela 7 lipca w intencji małżeństw rozbitych
i niesakramentalnych poniedziałek  8 lipca – w intencji osób uzależnionych,  wtorek 9 lipca – w intencji zatwardziałych grzeszników, środa 10 lipca  –  w intencji młodzieży, czwartek 11 lipca  – o powołania kapłańskie
i zakonne z naszej parafii, piątek 12 lipca – w intencji rodzin, sobota  13 lipca  – w intencji zmarłych Zapraszamy.

 

  •    Uwaga po wakacjach 7 i 8 września (sobota i niedziela) planowana jest pielgrzymka parafialna śladami św. Kingi do Starego Sącza. Szczegółowe informacje są w zakrystii.