Ogłoszenia 30.07

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  XVII Niedziela zwykła 30.07.2023 r.

 

o   Przypominamy, że w okresie wakacji do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie nie ma Mszy św. w niedzielę o godz. 12.30. Pozostałe godziny Eucharystii są bez zmian.

o   Za tydzień odbywają się kolejne Światowe Dni Młodzieży w Portugalii. Z naszej parafii wyrusza grupa pielgrzymów z wikariuszem ks. Jerzym i dlatego w najbliższy czwartek odbędzie się Msza św. wieczorem w intencji pielgrzymów, a po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy gorąco parafian, a szczególnie młodzież do udziału w tym modlitewnym czuwaniu.

o   Dziś w niedzielę 30. lipca w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa patrona podróżujących i kierowców po Mszach św. będzie możliwość poświęcenia pojazdów. Pamiętajmy więc w modlitwie o wszystkich, którzy prowadzą pojazdy, a zwłaszcza o tych, którzy przebywają na urlopach prosząc o szczęśliwą podróż i powroty do domów dla nich i ich rodzin.

o   W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W I czwartek wieczorem ok. godz. 19.30 przybywa jak co roku do naszej parafii XXXI Piesza Pielgrzymka Ełcka na czele z ks. bp Jerzym Mazurem. Prosimy o gorące i serdeczne podjęcie pielgrzymów przez parafian. W I piątek spowiedź w Małocicach o 15.30 (wolna int. w Małocicach) i w Kazuniu o 17.30, a I sobotę nabożeństwo fatimskie o 17.15. W I niedzielę procesja po Sumie.

o   Zapowiedzi: do sakr. małżeństwa przygotowują się Mikołaj Wilczek kawaler i Julia Poddenek panna oboje z par. tutejszej zamieszkali w Kazuniu Nowym ul. Ordona. Zapowiedź 2.

 

o   Obfitości łask Bożych i opieki naszej M B Szkaplerznej życzymy wszystkim Jubilatom i Solenizantom. Pamiętajmy w czasie letnich upałów aby ograniczyć przebywanie na słońcu, pić dużo wody i nie zapominać o zwierzętach aby zapewnić im cień i wodę do picia. Wszystkim udającym się na wakacje życzymy dobrej pogody, udanego wypoczynku i bezpiecznej podróży.