Ogłoszenia 30.10

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXI Niedziela zwykła

30.10.2022 r.

 

o    Jutro kończymy Nabożeństwa różańcowe. w Małocicach są o godz. 16:00, a w Kazuniu po Mszy św. o godz. 18:30.

o    Jest możliwość zapisania się jeszcze do Dzieła misyjnego o nazwie Adopcja Serca dzieci afrykańskich (w zakrystii są formularze).

o    Zbliża się miesiąc listopad, w którym modlimy się za naszych bliskich, którzy odeszli. KOŚCIÓŁ CZCI Z WIELKIM PIETYZMEM PAMIĘĆ ZMARŁYCH modląc się za nich aby byli od grzechów uwolnieni.. Po Mszy św. można w zakrystii bądź na plebanii dać na wypominki lub zamówić Mszę św. żałobną.  WYPOMINKI JEDNORAZOWE są odczytywane 1 i 2 listopada podczas procesji na cmentarzu, a WYPOMINKI ROCZNE odczytywane są w 3 sobotę miesiąca wieczorem o godz. 17.20 przed Mszą św. o godz. 18.00. W naszym Kościele można zamówić również tzw. MSZĘ ŚW. GREGORIAŃSKĄ.  Jest to cykl 30 Mszy św. odprawianych w intencji jednej duszy osoby zmarłej dla uzyskania odpustu zupełnego.  Pamiętajmy, że piękny dar serca człowieka wierzącego jest OFIAROWANIE MSZY ŚW.
W INTENCJI NASZYCH ZMARŁYCH.  Zapraszamy.

o     We wtorek 1. listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek nabożeństw jest następujący:
W Kazuniu Msze św. są o godz. 7.30, 11.00 i 18.00 , a w Małocicach o godz. 9.30. O godz. 11 jest Msza św. główna na cmentarzu, a po niej procesja i czytanie wypominków jednorazowych. Natomiast w środę 2. listopada w Dzień Zaduszny Msza św. zbiorowa jest o godz. 9.00 w intencji zmarłych z wypominek jednorazowych, a po niej odbędzie się procesja na cmentarzu
. Od 1 do 8.11 jest możliwość uzyskania odpustu zupełnego za zmarłych pod zwykłymi warunkami. Dusze w czyśćcu cierpiące z naszych rodzin czekają cały rok na te dni aby ich wyzwolić cierpienia.

o    W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W I czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, a po Mszy św. jest Adoracja w tej intencji. W I piątek w Małocicach spowiedź od godz.15:30, a Msza św. o godz. 16:00. W Kazuniu spowiedź od godziny 17:30, po niej Msza św. o godz. 18:00. W I sobotę Różaniec fatimski o godz. 17.20 i Msza św. wynagradzająca. Za tydzień w I Niedzielę m-ca po Sumie Adoracja i Procesja. Przypominamy, że jest to dzień dyżuru dla bielanek.

 

o     Od niedawna w Polsce organizacje proaborcyjne publicznie ogłosiły, że pomagają zabijać dzieci nawet do 9 miesiąca ciąży! Dlatego trwa od kilku miesięcy w Polsce obywatelska inicjatywa ustawodawcza ABORCJA TO ZABÓJSTWO. Przed Kościołem można złożyć podpis popierający tę inicjatywę. Gorąco zapraszamy.