OGLOSZENIA

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VIII Niedziela Wielkanocna 23.05.2021 r.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 

 •  Dziś w VIII niedzielę wielkanocną (23.05) przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
  i tym samym kończy się okres wielkanocny. Przypominamy, że osoby, które nie były od wielu miesięcy u spowiedzi  i Komunii św. (m. in.
  z powodu epidemii Covid 19) powinny skorzystać
  z takiej możliwości przez pojednanie z Bogiem
  w sakr. pokuty i przyjąć Komunię św. Zaniedbując spowiedź i Komunię św. wielkanocną zaciągasz przed Bogiem grzech ciężki. Przypominam, że spowiedź jest codziennie przed Mszą św. wieczorną oraz w niedzielę  i kapłan czeka w konfesjonale. 

 • W czwartek 27.05 przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Prosimy o modlitwę w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne; m. in. w intencji nowo wyświęconych prezbiterów naszej archidiecezji.

 •  W piątek 28. maja przypada 40 rocz. śmierci Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że w tym roku 12. września planowana jest Jego beatyfikacja.

 •  W sobotę 29.05 w Kazuniu i Małocicach odbędzie się uroczystość I Komunii św. dla grupy 48-rga dzieci z III klas. Spowiedź dzieci i ich rodzin jest: w Małocicach w czwartek o godz. 19, a w Kazuniu w piątek o godz. 16.00 oraz o 19. Prosimy
  o modlitwę w ich intencji. Jutro dzieci mają Biały Tydzień i nabożeństwo majowe jest o godz. 16.30,
  a po nim Msza św. Są wolne intencje w Małocicach od poniedziałku do czwartku.

 • W czwartek 20.05 rozpoczął się Rok Ignacjański z okazji 400. rocz. kanonizacji św. Ignacego Loyoli.

 •   Zapowiedzi: do sakr. małżeństwa przygotowują się: Łukasz Piendras kawaler z parafii Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Lesznie oraz Marta Krosnowska panna z parafii tutejszej zamieszkała w Kazuniu Bielany. (zap.2) Rafał Grad kawaler
  z parafii tutejszej zamieszkały w Kazuniu Bielany oraz Joanna Zalewska panna zamieszkała w parafii MB Królowej Polski w Cząstkowie Maz. (zap.2)