Ogłoszenia

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXII  Niedziela zwykła

7.11.2021 r.

 

·         Uwaga! W tę środę 2-gą miesiąca przypada Nowenna do św. Józefa dlatego w Roku, który jest Jemu dedykowany zapraszamy do składania intencji do Niego i dziękczynienia za otrzymane łaski.

·        W ten czwartek 11. listopada przypada Dzień Niepodległości tj. 103. rocznicy odzyskania jej przez Polskę. Msze św. będą odprawiane rano w Małocicach o godz. 9.30, a wieczorem w Kazuniu o godz. 18 w intencji Ojczyzny. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia za dar wolności i modlitwy o błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny i wszystkich Polaków. Nie zapomnijmy dzień wcześniej wywiesić flagi narodowe przy swoim domu.

·          Przy tej okazji serdecznie zapraszamy do włączenia się w akcję pt. Zapal Świecę Niepodległości i módl się w intencji Ojczyzny. Tak jak w latach poprzednich 11. listopada o godz. 19.18 w tysiącach polskich domów zapłoną miniatury Świecy Niepodległości i popłyną modlitwy z tysięcy domów w intencji naszej ukochanej Ojczyzny Polski. Świece są do nabycia w zakrystii.

·        W piątek jest spotkanie do bierzmowania w Kazuniu o godz. 18.45.

·       Uwaga! W przyszłą niedzielę 14.11 jak co roku przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku wsparcie dedykowane jest mieszkańcom Libanu, którego mieszkańców kryzys ekonomiczny dotknął w 70%. 

 

·       Nikt nie ma wątpliwości, że przybycie na granicę osób z Bliskiego Wschodu i Afryki to wynik politycznej propagandy i zemsty białoruskiego dyktatora na Unii Europejskiej. To, że uchodźcy padają ofiarą politycznych knowań nie zwalnia nas od zobowiązań humanitarnych tym bardziej, że wśród nich są ludzie uczciwi, którzy ponieśli ogromne koszty aby rozpocząć nowe życie, a zostali oszukani i wykorzystani finansowo. Dlatego powstała w Warszawie przy ul. Freta 20/24 tzw. Grupa Granica wspierająca pomoc migrantom.  Osoby chcące pomóc mogą znaleźć szczegółowe info na: kik.waw.pl