XVIII Niedziela zwykła 31.07.2022 r.

Ø   W tym tygodniu jak co roku przechodzi przez naszą parafię piesza pielgrzymka z Ełku na Jasną Górę. Pielgrzymi nadejdą w środę 3.08 wieczorem około godz. 19.30 do naszej świątyni gdzie ich powitamy. Bardzo prosimy o przyjęcie pielgrzymów do domów na nocleg i ugoszczenie ich.

Ø   W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca i modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z rodzin naszej parafii, a po Mszy św. jest w tej intencji Adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 19.30. W I piątek w Małocicach spowiedź o godz. 15.30, a o 16 Msza św. Natomiast w Kazuniu spowiedź od 17.30. Za tydzień w I sobotę m-ca o godz. 17.10 jest Różaniec fatimski. W tym dniu 6.08 przypada jednocześnie święto Przemienienia Pańskiego dlatego zapraszamy do udziału w uroczystej liturgii. W przyszłą niedzielę I m-ca sierpnia o godz. 11 Adoracja i procesja eucharystyczna wokół świątyni po Mszy św. Prosimy bielanki do udziału w liturgii i panie do niesienia różańca oraz panów do chorągwi.

Ø  Jutro rozpoczyna się sierpień miesiąc ważnych wydarzeń historycznych m. in. 78. rocz. wybuchu Powstania Warszawskiego czy 102. rocz. Bitwy Warszawskiej. Niech więc na prośbę Episkopatu Polski wyrazem naszej pamięci i miłości do Ojczyzny będzie jak co roku powstrzymanie się w sierpniu od picia alkoholu i modlitwa w intencji Polski i tych, którzy za jej wolność polegli.

Ø  Jutro w poniedziałek 1. sierpnia przypada 78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego o godzinie „W” czyli 17 uruchomione zostaną dzwony kościelne w całej Archidiecezji Warszawskiej. Pamiętajmy w modlitwie o poległych, a było ich ok. 200 tys.

Ø  Obfitości łask Bożych i opieki naszej Matki Bożej Szkaplerznej życzymy wszystkim Jubilatom i Solenizantom. Wszystkim udającym się na wakacje życzymy udanego wypoczynku i bezpiecznej podróży.