Ogłoszenia 9.06

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

X Niedziela zwykła   9.06.2024 r. 

 

  •   Dziś o godz. 12.30 Msza św. dla dzieci, które obchodzą rocznicę I Komunii św. Życzymy dzieciom i ich rodzicom umocnienia wiary w Eucharystię i dużo radości.

  •   We wtorek 11. czerwca o godz. 18 przeżywamy w naszej parafii uroczystość Sakrament bierzmowania. Prosimy o modlitwę za naszą młodzież w liczbie 57 osób, która jest przyszłością Kościoła i naszej Ojczyzny.

  •   Uwaga! W tę środę 2-gą miesiąca przypada Nowenna do św. Józefa, a po Mszy św. 13.06 wyruszy procesja fatimska. Zapraszamy czcicieli Matki Bożej do wspólnej modlitwy różańcowej.

  •   W te sobotę 3-cią m-ca przypadają od godz. 17.20 wypominki roczne, a o g. 18 Msza św. za naszych zmarłych. Zapraszamy.

  •   Jak zauważyli parafianie już drugi tydzień trwają prace renowacji dachu świątyni, który został dokładnie umyty i przygotowany do pomalowania oraz poprawek blacharskich. M. in. są do wymiany rury spustowe i inne obróbki renowacyjne i murarskie oraz zabezpieczenia siatką od ptaków. Z kolei na cmentarzu są układane kostką kolejne alejki. W świątyni natomiast rozpoczęły się prace związane z montażem nowego oświetlenia dlatego w przyszłym tygodniu będą wykuwane bruzdy do okablowania co będzie łączyć się z dużą ilością kurzu za co z góry przepraszamy i liczymy na wyrozumiałość.
    Za miesiąc natomiast przeżywamy uroczystość odpustową i tak jak rok temu zapowiadałem nasz zabytkowy obraz Matki Bożej Szkaplerznej i obraz św. Barbary zostały już odrestaurowane. Do tego ozdobne sukienki z blachy zakładane na  obraz zostały odnowione i poddane galwanizacji, a rama wokół obrazu zostanie na początku lipca odczyszczona i pozłocona. Całkowity koszt renowacji to około 40 tys. zł. Dlatego dziękujemy wszystkim parafianom, którzy włączyli się do sponsorowania tego pięknego dzieła. Niech wam Bóg błogosławi, a nasza przemożna Patronka Matka Boża Szkaplerzna niech uprasza dla was i waszych rodzin wiele łask. Wasze nazwiska będą umieszczone w skrytce za obrazem dla przyszłych pokoleń. Jednocześnie zwracam się z prośbą do wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć dokończenie i sfinalizowanie tego pięknego dzieła. Uroczyste odsłonięcie naszego Obrazu nastąpi w dniu odpustu parafialnego tj. za miesiąc 14. lipca w niedzielę o godz. 11. 

  •   Zapowiedzi. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Jakub Krawczak kawaler zamieszkały w par. Leoncin i Daria Witkowska panna zamieszkała w par. tutejszej w Cybulicach Dużych. Zapowiedź 1. Ktokolwiek słyszałby o przeszkodach kanonicznych między nimi proszony jest o zgłoszenie ich do kancelarii parafialnej.