OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXVIII Niedziela zwykła 13.10.2019 r.

    W miniony piątek celebrowaliśmy w naszym  Kościele z udziałem ks. bp Rafała Markowskiego sakrament bierzmowania. Prosimy więc o modlitwę w intencji naszej młodzieży i ich rodzin.

  Dziś w niedzielę 13.10 przypada XIX Dzień Papieski pod hasłem: “Wstańcie chodźmy!”. 

Z tej okazji po Mszach św. przeprowadzana będzie przez młodzież z Wolontariatu zbiórka ofiar do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Prosimy bardzo o wsparcie tej pięknej inicjatywy, która służy przecież pomocy w kształceniu młodzieży z ubogich rodzin. Dzieło Nowego Tysiąclecia zostało pobłogosławione przez naszego papieża św. Jana Pawła II.

   W sobotę 19.10 przypada wspomnienie liturgiczne bł. Jerzego Popiełuszki kapłana i męczennika. Pamiętajmy, że jest możliwość udziału w wieczornej Mszy św., a po zakończeniu liturgii oddania czci relikwiom błog. męczennika.

 

  Za tydzień w przyszłą niedzielę 20.10 rozpoczyna się Tydzień Misyjny pod hasłem Ochrzczeni i posłani.  Taca w tym dniu jest na misje. 

  Dziś od rana są wybory parlamentarne. Skorzystajmy |z prawa wyborczego, które jest wyrazem miłości do Ojczyzny oraz odpowiedzialności za dobro wspólne. Jako katolicy w wyborze kandydata mamy uwzględnić jego prawość moralną, kompetencje w życiu obywatelskim, szacunek do każdego człowieka i miłość Ojczyzny. Katolicy nie mogą głosować na osoby, które promują aborcje, ograniczają prawa rodziców do wychowania dzieci i młodzieży poddając ich demoralizacji. 

 

Również dziś jest spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujące do I Komunii św. w Małocicach o g. 9.30, a w Kazuniu o g. 11.  

  Obfitości łask Bożych i opieki naszej Matki Bożej Szkaplerznej życzymy Jubilatom oraz Solenizantom.