Ogłoszenia duszpasterskie

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXIX Niedziela zwykła
20.10.2019 r.

Dzisiejszą niedzielą 20.10 rozpoczyna się Tydzień Misyjny pod hasłem Ochrzczeni i posłani. Są to dni modlitwy(różaniec!) oraz wsparcia materialnego misji na całym świecie. Ofiary na tacę są więc dziś przeznaczone na misje.

W sobotę 19.10 było wspomnienie liturgiczne bł. Jerzego Popiełuszki kapłana i męczennika.
W związku z tym w ten wtorek 22.10 o godz. ..… uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. błog.
ks. Jerzego Popiełuszki w Kazuniu Polskim wraz
z nauczycielami i rodzicami będą uczestniczyć w uroczystej Mszy św. wspominając swojego Patrona. Pamiętajmy, że jest możliwość udziału w Mszy św.,
a po zakończeniu liturgii oddania czci relikwiom błog. męczennika.

We wtorek 22.10 przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. O ile to możliwe zapraszamy do udziału w liturgii o g. 18.

 Zbliża się miesiąc listopad, w którym modlimy się za naszych bliskich, którzy odeszli. Kościół czci
z wielkim pietyzmem pamięć zmarłych modląc się za nich aby byli od grzechów uwolnieni. Po Mszy św. w zakrystii bądź ciągu tygodnia na plebanii można dać na wypominki lub zamówić Mszę św. żałobną. Wypominki jednorazowe są odczytywane 1 i 2 listopada podczas procesji na cmentarzu, a wypominki roczne odczytywane są w 3 sobotę miesiąca wieczorem przed Mszą św. o godz. 18.00.
W naszym Kościele można zamówić również tzw. Mszę św. gregoriańską. Jest to cykl 30 Mszy św. odprawianych w intencji jednej duszy osoby zmarłej dla uzyskania odpustu zupełnego. Pamiętajmy, że pięknym darem serca człowieka wierzącego jest ofiarowanie mszy św. w intencji naszych zmarłych. 

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych; w Małocicach o g. 16:00,
a w Kazuniu po Mszy św. o g. 18:30. Prosimy również o podejmowanie w rodzinach tradycji wspólnej modlitwy różańcowej, która jest czynnikiem niezwykle jednoczącym i umacniającym duchowo rodzinę.

Dziś odbywają się w Archidiecezji Warszawskiej badania praktyk religijnych wiernych.

  Obfitości łask Bożych i opieki naszej Matki Bożej Szkaplerznej życzymy Jubilatom oraz Solenizantom.