OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 29.03.2020r.

Niedziela Zasłonięcia Krzyża świętego

  • Tradycyjnie podejmujemy inicjatywę wsparcia dzieci z rodzin potrzebujących zwaną jałmużna wielkopostna. Są to m. in. dopłaty do obiadów
    w Szkołach Podst. w Kazuniu i Małocicach. Numer konta parafialnego: 27  8009  1046  0017  4600  2002  0001. Prosimy o wpisywanie w tytule “Jałmużna Wielkopostna”. Jest również możliwość złożenia ofiary za Msze św. w sytuacji, kiedy zamawiający nie mogą w niej uczestniczyć. Prosimy o wpisywanie w tytule “Msza św./dzień/godz.”. Prosimy o wsparcie finansowe parafii w opłacie faktury za ogrzewanie kościoła w łącznej wysokości 4757,19 zł.
  • Dziś rozpoczyna się druga część Wielkiego Postu nazywana pasyjną dlatego w V-tą niedzielę Wielkiego Postu zasłaniamy krzyże na znak czci do tajemnicy naszego zbawienia oraz śpiewamy pieśni o Męce Pańskiej.
  • W środę przypada Nowenna do św. Józefa patrona naszej parafii. Proszę o polecanie św. Józefowi intencji na kartkach, które są udostępnione na stoliku pod chórem. Intencje te będą odczytane w środę w czasie Nowenny.
  • Za tydzień Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Uruchamiamy transmisję internetową na Facebook.com Mszy św. niedzielnej (5.04) o godz. 12:30. W tym celu została stworzona grupa “Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Kazuniu-Bielany”. Zapraszamy do subskrypcji i aktywnego udziału.
  • Informujemy, że ze względów bezpieczeństwa w okresie pandemii jest możliwość przyjmowania sakramentów pokuty, namaszczenia chorych, Komunii św.
  • Jest wiele osób, które pozostając w rygorze kwarantanny bądź nie opuszczając swoich miejsc przebywania z obawy przed zakażeniem, a więc nie mogąc przystąpić do sakramentu spowiedzi, cierpi z powodu braku możliwości życia w łasce uświęcającej. Należy im przypomnieć – co uczyniła też Stolica Apostolska – że w przypadku, gdy ktokolwiek znajduje się w bolesnej niemożności przyjęcia rozgrzeszenia sakramentalnego, akt żalu doskonałego skutkuje przebaczeniem grzechów, również śmiertelnych. Akt żalu doskonałego, który pochodzi z miłości Boga kochającego ponad wszystko, należy wyrazić poprzez szczerą prośbę o przebaczenie w sposób, w jaki penitent w danej chwili potrafi. Jak tylko to będzie możliwe, każdy wierny powinien wyznać grzechy w spowiedzi sakramentalnej przed kapłanem