OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVII Niedziela zwykła 6.10.2019 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXVII Niedziela zwykła
06.10.2019 r.

     Jutro 7. października wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Królową Różańcową. Gdy Europa w XVI w. była zagrożona inwazją islamu modlitwą różańcową wzywano pomocy Bożej (7.10.1571 r. Lepanto). Dobrze wiemy ile świat cały, a zwłaszcza Polska zawdzięcza tej modlitwie, w której pomoc Maryi nigdy nie zawiodła. Jeśli to możliwe odmawiajmy różaniec wspólnie zwłaszcza w rodzinach razem z dziećmi. Nawet nie wyobrażamy sobie ile dobra taka modlitwa niesie. Małżeństwa i rodziny takie przezwyciężą wszelkie trudności i kryzysy. Przypominamy, że codziennie jest celebrowane nabożeństwo różańcowe w Małocicach o godz. 16, a w Kazuniu o 18.30.  Zapraszamy.

 

 Za tydzień w niedzielę 13.10 przypada XIX Dzień Papieski pod hasłem: “Wstańcie chodźmy!”. Z tej okazji po Mszach św. przeprowadzana będzie przez młodzież z Wolontariatu zbiórka ofiar do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Prosimy bardzo o wsparcie tej pięknej inicjatywy, która służy przecież pomocy kształceniu młodzieży katolickiej z ubogich rodzin. Dzieło Nowego Tysiąclecia zostało pobłogosławione przez naszego papieża św. Jana Pawła II.

 

  Za tydzień planowane są wybory parlamentarne. Skorzystajmy z prawa wyborczego, które jest wyrazem miłości do Ojczyzny i odpowiedzialności za dobro wspólne. Jako katolicy w wyborze kandydata mamy uwzględnić jego prawość moralną, kompetencje w życiu obywatelskim, szacunek do każdego człowieka i miłość Ojczyzny. Katolicy nie mogą głosować na osoby, które promują aborcje, ograniczają prawa rodziców do wychowania dzieci i młodzieży i ich demoralizują. 

 

  Również za tydzień w niedzielę jest spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujące do I Komunii św. w Małocicach o godz. 9.30, a w Kazuniu o godz. 11.  

  Uwaga! Przypominamy, że Msza św. z udziałem dzieci jest  w Małocicach o godz. 9.30, a w Kazuniu o g. 11.  

  W tę środę drugą miesiąca o godz. 18 modlimy się w Nowennie za przyczyną św. Józefa przed wieczorną Mszą św.. Uwaga ! Zapraszamy wszystkich, którzy w ubiegłych latach pielgrzymowali do Kalisza. Msza św. będzie w waszych intencjach. Zachęcamy też do podawania swoich intencji na specjalnych karteczkach przygotowanych na stoliku pod chórem. Przy okazji przypominamy, że w naszej parafii istnieje grupa mężczyzn o nazwie Bractwo św. Józefa, która ma spotkanie na Plebanii po Mszy św. i różańcu. Zapraszamy mężczyzn tzn. mężów i ojców rodzin na spotkanie ze swoim patronem.

 

  Obfitości łask Bożych i opieki naszej Matki Bożej Szkaplerznej życzymy Jubilatom oraz Solenizantom.