Ogłoszenia duszpasteskie

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Wielkanocna 19.04.2020

Niedziela Miłosierdzia Bożego

 • Dzisiaj 19. kwietnia przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego oraz zakończenie Oktawy Wielkanocy. W związku z tym jest również dodatkowa Msza św. o godz. 15 poprzedzona Koronką do Miłosierdzia Bożego. Rozpoczyna się też w Kościele Tydzień Miłosierdzia.
 • Jak w czasie epidemii owocnie przeżyć Święto Miłosierdzia Bożego ? Bariera, która ogranicza hojność w udzielaniu Bożego Miłosierdzia jest po ludzkiej stronie,
  a jest nią BRAK NACZYNIA UFNOŚCI.
  To jedyne naczynie jak mówił Jezus do czerpania łask. Czy epidemia jest więc przeszkodą aby taką barierę pokonać i te łaski otrzymać ? Absolutnie nie. Wszystko bowiem decyduje się i dokonuje w naszym wnętrzu, którego symbolem jest serce. Trzeba też bez możliwości odbycia spowiedzi wzbudzić w sobie żal doskonały za grzechyprzyjąć Jezusa do swego serca w tzw. Komunii św. duchowej.
    Niech  Święto  Miłosierdzia  Bożego

           trwa w tobie bez końca !!!

 • Od jutra wg zaleceń rządu i Episkopatu Polski w liturgii Mszy św. może uczestniczyć więcej osób. W naszym Kościele w Kazuniu ok. 40, a w Małocicach 20.
 • W związku z tym zaleceniem w czwartki co tydzień po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30 odbywa się Adoracja Najśw. Sakramentu. Serdecznie
 • W czwartek 23. kwietnia przypada uroczystość św. Wojciecha biskupa
  i męczennika, głównego patrona Polski.
 • W przyszłą niedzielę będzie transmitowany internetowy koncert muzyki rosyjskiej. Będą to przepiękne romanse, pieśni i arie z różnych epok od XVII do XXI wieku.