XXXI Niedziela zwykła 1.11 2020 r.
Uroczystość Wszystkich Świętych

WYPOMINKI JEDNORAZOWE są odczytywane dziś przed i w trakcie Msza św.o godz. 12.30 i jutro 2. listopada w poniedziałek w DZIEŃ ZADUSZNY rano przed i w trakcie Msza św. o godz. 9. Z POWODU EPIDEMII CMENTARZE SĄ ZAMKNIĘTE DO WTORKU TJ. DO 3.LISTOPADA. DLATEGO PROCESJE NA CMENTARZU W TYM ROKU SĄ

ODWOŁANE.

 WYPOMINKI ROCZNE odczytywane są w 3 sobotę miesiąca (21.11) wieczorem o godz. 17.30 przed Mszą św. W naszym Kościele można zamówić również tzw. MSZĘ ŚW. GREGORIAŃSKĄ. Jest to cykl 30 Mszy św. odprawianych w intencji jednej duszy osoby zmarłej dla uzyskania odpustu zupełnego. Pamiętajmy, że pięknym darem serca człowieka wierzącego jest OFIAROWANIE MSZY ŚW. W INTENCJI NASZYCH ZMARŁYCH. Po Mszy św. można w zakrystii bądź na plebanii zamówić wypominki lub Mszę św. żałobną. Zapraszamy.

 Uwaga! Dziś wieczorem o godz. 17.30 są celebrowane Nieszpory w intencji dusz w czyśćcu cierpiących, zmarłych z naszych rodzin. Zapraszamy. Po liturgii jest Msza św. o godz. 18.00.

 Przypominamy, że od jutra (2.11) do dnia 30.11. włącznie można zyskać odpust zupełny ofiarowany jedynie za wybraną duszę osoby zmarłej. Oprócz zwykłych warunków odpustowych należy dodatkowo nawiedzić pobożnie cmentarz (w obecnej dobie od 1.11 do 2.11 należy pobożnie pomodlić się przed obrazem Pana Jezusa) i pomodlić się za zmarłych.

 W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca.