Ogłoszenia 25.05

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

VI Niedziela Wielkanocna  

25.05.2025 r. 

   

  •  Dzisiaj przeżywamy VI Niedzielę wielkanocną.
    Za tydzień jest w Polsce dzień wyborów prezydenckich.  Pamiętajmy więc, że wyrazem naszej miłości do Ojczyzny jest nie tylko wybranie nowego prezydenta ale modlitwa o dobry jego wybór. 

  •   Wczoraj w sobotę w Małocicach o godz. 11 grupa 18-rga dzieci przyjęła uroczyście po raz pierwszy Komunię św. Jednocześnie dzieci rozpoczynają Biały Tydzień, który potrwa do piątku i codziennie o g. 16 jest nabożeństwo majowe, a o godz. 16.30 Msza św. z udziałem dzieci. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji tych dzieci i ich rodzin.

  •   W tym tygodniu od jutra czyli od poniedziałku do środy rozpoczynają się tzw. Dni Modlitw o dobre urodzaje i błogosławieństwo w pracach rolnych.

  •  W środę 28.05 przypada rocznica śmierci i liturgiczne wspomnienie błog. kard. Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia.

  •  W tę sobotę 31. maja godz. 11 odbędzie się uroczystość I Komunii św. dla dzieci ze szkół w Kazuniu Polskim i Kazuniu Nowym poprzedzona w piątek spowiedzią dzieci i ich rodzin o godz. 18.50.  

  •   Za tydzień 1. czerwca w VII niedzielę wielkanocną przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a w piątek rozpoczyna się Nowenna do Ducha Świętego. Za tydzień jest również Święto Dziękczynienia i zbierane są ofiary do puszek na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie.

  •   Za tydzień w niedzielę 1.06 o godz. 11 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Wspólnoty Różańca Rodziców modlących się za swoje dzieci. Serdecznie zapraszamy członków tejże Wspólnoty wraz z rodzinami. W tym dniu rozprowadzamy grafiki modlitwy różańcowej na kolejny rok.

  •   W ten czwartek jest Wieczór ze Słowem Bożym.
    W codziennym zabieganiu trudno nam wyciszyć się i zdystansować do naszych problemów. To nie jest zwykłe spotkanie ale czas, w którym Słowo Boże przemówi do Ciebie i wleje w niespokojne serce Boży pokój.  Dlatego przyjdź koniecznie ze swoją Biblią o godz. 19.15 do Sali św. Józefa. Zapraszamy serdecznie.