Chór Parafialny

7:30 w niedzielę zwykłą

12:30 w 1 niedzielę miesiąca, uroczystość lub święto

Msza święta z udziałem chóru parafialnego

Według podanego rozkładu w każdą mszę z następujących uroczystości

– Wigilia Bożego Narodzenia

– Święte Triduum Paschalne

– msze święte podczas rekolekcji dla dorosłych

– msze święte obrzędowe na specjalne zamówienie

– Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – odpust parafialny w Małocicach.

HISTORIA CHÓRU

Chór parafialny w parafii Matki Bożej Szkaplerznej został reaktywowany po roku zawieszenia tuż po objęciu stanowiska organisty na stale przez p. Heorhiia Bronnikova. Na samym początku składał się z 5 osób, dodatkowo na chórze często się pojawiał znany muzyk z Kazunia Bielany Hilary Jechowicz, który wzbogacał śpiew dodatkowo grą na skrzypcach podczas mszy.

Pierwsza publiczna oprawa muzyczna mszy św. z towarzyszeniem chóru odbyła się 24.12.2018 w Wigilię Bożego Narodzenia. Podczas wizyty kolędowej organista aktywnie zachęcał nowych śpiewaków do chóru. Podczas Wielkiego Postu w trybie ekspresowym był wprowadzany nowy, dotychczas nie śpiewany w Kazuniu repertuar, co sprawiło wzrost zainteresowania śpiewem w chórze przez parafian – podczas Triduum Paschalnego w śpiewie na mszy uczestniczyło już prawie 20 osób, łącznie z kantorami i 3 lektorami, którzy wcześniej podjęli wezwania nauki śpiewu Słowa Bożego. Następne uroczystości były już śpiewane w 4 głosie, co również wzbogaciło repertuar.