Ogłoszenia 03.03

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

III Niedziela Wielkiego Postu 3 marca 2024 r.         

 •   W okresie Wielkiego Postu tradycyjnie podejmujemy inicjatywę wsparcia dzieci z rodzin potrzebujących zwaną JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA. Pod chórem jest skarbonka jak również w piątki jest zbierana taca.

 •   Nabożeństwa wielkopostne Droga Krzyżowa w piątki:                                                                               w Małocicach g. 15, a w Kazuniu o g. 18.30.Gorzkie Żale w niedziele, Adoracja Najśw. Sakramentu codziennie od godz. 17:30 do 18:00 (odpust cząstkowy). 

 •   Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych odbędą się za tydzień w dniach od 10 do 12 marca /od niedzieli do wtorku/. Poprowadzi je Opat Cystersów z Wąchocka o. Eugeniusz Augustyn. Za udział  w trzech naukach i  przyjęcie sakramentu pokuty można uzyskać odpust zupełny. Prosimy
  o modlitwę w intencji o. Eugeniusza i o owoce rekolekcji.

 •   Również za tydzień w niedzielę 10.03 rozpoczyna się Nowenna do św. Józefa (do 18.03).

 •   Zapraszamy dzieci z rodzicami na próby Scholi w soboty o godz. 16.30 w Kościele.

 • Proszę o zorganizowanie zbiórki na kwiaty do Grobu Pańskiego przez osoby, które do tej pory to czyniły.

 •     Dziś przypada 17. rocznica nominacji na stolicę metropolitalną naszego Pasterza kard. Kazimierza Nycza (2007), a jutro przypada liturgiczne święto św. Kazimierza królewicza, a więc dzień imienin patrona Jego Eminencji. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Pasterzu. 

 •   Są świece Caritas. Ofiary z nich są na pomoc dzieciom.

 •   W poniedziałek 26.02 odbyło się uroczyste pożegnanie wójta naszej Gminy pana Antoniego Kręźlewicza. Dziękujemy panu za ponad 30 lat służby dla mieszkańców Gminy Czosnów oraz za życzliwość i owocną współpracę z duchowieństwem, a zwłaszcza z naszą parafią w Kazuniu i Małocicach. Niech Bóg panu Antoniemu błogosławi.

Szczęść Boże! 

 

 •   W okresie Wielkiego Postu należy przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania czyli do spowiedzi. Jest to bowiem najgłębsza odpowiedź na wielkopostne wołanie Pana Jezusa: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!”. Codziennie przed wieczorną Mszą św. w czasie Adoracji od  godz. 17.30  Pan Jezus i kapłan czeka w konfesjonale. Gorąco zapraszamy!
  Jedocześnie przypominamy, że w związku z pytaniami parafian czy można uczestniczyć w zabawie w Wielkim Poście odpowiadamy i przypominamy, że Wielki Post jest czasem szczególnym i ze względu na miłość do cierpiącego Zbawiciela i szacunek do tradycji postnej
  NIE BIERZEMY UDZIAŁU W ZABAWACH.
  (4. Przykazanie kościelne).