Ogłoszenia 03.12

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 I Niedziela Adwentu  3.12.2023 r.

  •   Dziś Adwentem rozpoczynamy nowy rok kościelny. W związku z tym w dni powszednie we wtorki, czwartki i soboty będziemy celebrować Roraty Msze św. o brzasku dnia ku czci Najświętszej Maryi Panny. RORATY ROZPOCZYNAJĄ SIĘ O GODZ. 6.45. Zapraszamy wszystkich do udziału w Roratach zwłaszcza ministrantów, bielanki, dzieci z rodzicami i wnuki z dziadkami oraz młodzież. W soboty o 6.30 przed Roratami zapraszamy na Godzinki.

  •   Za tydzień w niedzielę 10.12 rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które potrwają do wtorku.

  •   Za tydzień w niedzielę ofiary na tace przeznaczone są na utrzymanie Seminarium Duchownego w Warszawie, a po Mszach św. obywa się jak co roku
    (w 2-gą niedzielę adwentu) zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.

  •    W naszej parafii od 14 lat adorujemy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w każdy czwartek po Mszy św. Pragniemy zainicjować w świątyni w Kazuniu tzw. wieczystą Adorację Pana Jezusa. Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na  prośbę o udział w Adoracji od godz. 17.30 przed wieczorną Mszą św. W intencji tego dzieła prosimy odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do włączenia się w Adorację. 

  •   Uprzejmie informujemy, że wszystkie groby ziemne i pieczary na każdym cmentarzu po upływie 20 lat od pochowania bądź wniesienia ostatniej opłaty zgodnie z art. 7 ustawy o Cmentarzach i chowaniu zmarłych z dn. 31.01.1959 r. będą likwidowane i ponownie wykorzystane do chowania zmarłych jeśli zainteresowane osoby nie zgłoszą zamiaru przedłużenia terminu ich ważności na następny okres. W wymienionych sprawach należy zgłaszać się do Kancelarii parafialnej.

 

  •    Podajemy do wiadomości parafian, że w ostatnią  niedzielę 2023 r. 31.12 odbędzie się Msza św. w intencji małżeństw, które obchodziły w tym 2023 roku jubileusz od 5-tej, do 70 rocznicy ślubu. Szczególnie zapraszamy nowych parafian, którzy przeprowadzili się do nas w ciągu ostatnich lat. 

  •    Chcemy również uczcić pamięć zmarłych parafian, którzy odeszli w tym 2023 roku Mszą św. żałobną, która zostanie odprawiona w 2 niedzielę nowego 2024 roku 14 stycznia o godz. 12.30. Zapraszamy wszystkie rodziny pogrążone w żałobie do udziału w tej Mszy św.