Ogłoszenia 05.11

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 XXXI Niedziela zwykła  5.11.2023 r.

o     W miesiącu listopadzie modlimy się za naszych bliskich, którzy odeszli. Kościół czci z wielkim pietyzmem pamięć zmarłych modląc się za nich aby byli od grzechów uwolnieni. Po Mszy św. można zamówić wypominki lub Mszę św. żałobną. Wypominki roczne odczytywane są w 3 sobotę miesiąca od godz. 17.20 przed Mszą św. W naszym Kościele można zamówić również tzw. Mszę św. gregoriańską w intencji jednej duszy osoby zmarłej dla uzyskania odpustu zupełnego.

o     W dniach od 1 do 8.11 można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za wybraną duszę osoby zmarłej.

o     Uprzejmie informujemy, że wszystkie groby ziemne i pieczary na każdym cmentarzu po upływie 20 lat od pochowania bądź wniesienia ostatniej opłaty zgodnie z art. 7 ustawy o Cmentarzach i chowaniu zmarłych (Dz. U. z 1972 r. nr 47, poz. 298 z późniejszymi zmianami) z dn. 31.01.1959 r. będą likwidowane i ponownie wykorzystane do chowania zmarłych jeśli zainteresowane osoby nie zgłoszą zamiaru przedłużenia terminu ich ważności na następny okres. W wyżej wymienionych sprawach należy zgłaszać się do Kancelarii parafialnej w Kazuniu Bielany ul. Kościelna 1

o     W sobotę 11.XI przypada Święto Niepodległości 105 rocz. odzyskania niepodległości. Pamiętajmy o modlitwie za Ojczyznę i z tej okazji wywieśmy przed domem flagę narodową.

o     W przyszłą niedzielę 12.11 przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym  pod hasłem BLISKI WSCHÓD TO JEST ZAWSZE NASZ DOM. Jest to okazja aby przyjść z pomocą prześladowanym za wiarę poprzez modlitwę lub złożone ofiary. W tym roku kwestujemy na ofiary wojny na Bliskim Wschodzie.

 

o    W naszej parafii od 14 lat adorujemy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w każdy czwartek po Mszy św. Pragniemy zainicjować w świątyni tzw. wieczystą Adorację Pana Jezusa. Chcielibyśmy rozpocząć od codziennej Adoracji od godz. 17.30 przed wieczorną Mszą św. Dlatego świątynia będzie otwarta już od godz. 17. W intencji tego dzieła, codziennie będziemy w ciszy odmawiać 1 raz Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Kochani Parafianie z serca proszę Was o taką właśnie modlitwę. Zapraszamy do włączenia się w Adorację kto może i kto chce.