Ogłoszenia 10.03

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

IV Niedziela Wielkiego Postu ‹‹Lætare ›› 10 marca 2024 r.         

 

 •   W okresie Wielkiego Postu tradycyjnie podejmujemy inicjatywę wsparcia dzieci z rodzin potrzebujących zwaną JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA. Pod chórem jest skarbonka,
  a w piątki jest zbierana taca.

 •   Nabożeństwa wielkopostne Droga Krzyżowa w piątki:                                                                               w Małocicach g. 15, a w Kazuniu o g. 18.30.Gorzkie Żale w niedziele, Adoracja Najśw. Sakramentu codziennie od godz. 17:30 do 18:00 (odpust cząstkowy). 

 •   Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych od dzisiaj do wtorku. Za udział  w trzech naukach i  przyjęcie sakramentu pokuty można uzyskać odpust zupełny. Prosimy o modlitwę w intencji o. Eugeniusza i o dobre owoce rekolekcji dla nas.

 •   Program rekolekcji jest następujący: dziś nauka na każdej Mszy św., a jutro i we wtorek w Kazuniu rano o 9 i wieczorem o 18. Natomiast w Małocicach Msza św. z nauką o godz. 11.30. Spowiedź i Adoracja jest codziennie od 17.30. Zachęcamy aby spowiedzi nie odkładać. Można też zgłaszać chorych do odwiedzin kapłana z Komunią św.

 •   Dziś zaczyna się Nowenna do św. Józefa (do 18.03). Można poprosić tego wielkiego patrona o różne łaski. W tym celu pod chórem znajduje się przy figurce św. Józefa specjalna puszka gdzie można zostawić intencje, prośby lub podziękowania do św. Józefa. Te karteczki z  intencjami będą odczytywane podczas Mszy św. za tydzień 17.03 Św. Józef jest patronem: Kościoła, rodzin, mężczyzn, ojców, wychowania dzieci i młodzieży, patronem ludzi pracy.

 •   W piątek w Małocicach o godz. 18.30 jest spotkanie komunijne, a w Kazuniu po Drodze Krzyżowej jest spotkanie do bierzmowania.

 •   W tę sobotę 3-cią miesiąca o godz. 17.20 są czytane wypominki i jest Msza św. żałobna za naszych zmarłych.

 •   Zapraszamy dzieci z rodzicami na próby Scholi w soboty o godz. 16.30 w Kościele.

 •    W przyszłą niedzielę 15.03 przygotowując się do przeżycia Wielkiego Tygodnia zapraszamy o godz. 15 do Sali św. Józefa na projekcję filmu Pasja Mela Gibsona.

 • Proszę o zorganizowanie zbiórki na kwiaty do Grobu Pańskiego przez osoby, które do tej pory to czyniły.

 • W zakrystii są do odebrania wielkanocne świece Cáritas, z których środki są przeznaczone na pomoc dzieciom.

 •   Codziennie przed wieczorną Mszą św. w czasie Adoracji od  godz. 17.30  Pan Jezus i kapłan czekają w konfesjonale. Gorąco zapraszamy! Jedocześnie przypominamy, że w związku z pytaniami parafian czy można uczestniczyć w zabawie w Wielkim Poście odpowiadamy i przypominamy, że Wielki Post jest czasem szczególnym i ze względu na miłość do cierpiącego Zbawiciela i szacunek do tradycji postnej NIE BIERZEMY UDZIAŁU W ZABAWACH(4. Przykazanie kościelne).