Ogłoszenia 11.02

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

VI NIEDZIELA ZWYKŁA 11 lutego 2024 roku 

       

 •  W tę środę tj. w dniu 14 lutego br. w Kościele Powszechnym przypada Popielec, który rozpoczyna liturgiczny okres Wielkiego Postu.
  Z tej racji zapraszamy w środę na Mszę św. w Kazuniu rano o godz. 9.00 oraz wieczorem o godz. 18:00.
  (są wolne intencje) Natomiast w Małocicach Msza św. będzie o godz. 15:00 (jest wolna intencja). W czasie liturgii odbędzie się obrzęd posypania głów popiołem jako znaku pokuty oraz podjęcia postu i nawrócenia.
  W tym dniu obowiązuje ścisły post tzn. jakościowy od pokarmów mięsnych i ilościowy tzn. jeden posiłek w ciągu dnia do syta. Z postu zwolnione są osoby chore i te, które ukończyły 60 rok życia. Tradycyjnie podejmujemy inicjatywę wsparcia dzieci z rodzin potrzebujących zwaną JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA. Na ten cel jest specjalnie przygotowana skarbonka pod chórem jak również w piątki będzie zbierana taca. Od środy popielcowej do niedzieli trwają tzw. Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty natomiast  od przyszłej  niedzieli do przyszłej soboty trwa 52. Tydzień Modlitw
  o Trzeźwość Narodu. Jest to czas przebłagania za grzechy pijaństwo i inne oraz modlitwy o nawrócenie grzeszników.

 • Nabożeństwa wielkopostne:

Droga Krzyżowa w piątki w Małocicach o godz. 15, a w Kazuniu o godz. 18.30 (odpust zupełny).

Gorzkie Żale w niedziele w Małocicach o godz. 9:10, a w Kazuniu w niedziele o g.11:50 (odpust zupełny).

–  Adoracja Najśw. Sakramentu codziennie od godz. 17:30 do 18:00 (odpust cząstkowy). 

–  Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych odbędą się w dniach od 10 do 12 marca /od niedzieli do wtorku/. Poprowadzi je Opat Cystersów z Wąchocka o. Zygmunt Augustyn. Za udział  w trzech naukach i  przyjęcie sakramentu pokuty można uzyskać odpust zupełny. Rekolekcje szkolne dla uczniów będą za miesiąc od 18 do 20 marca  (od poniedziałku do środy). Poprowadzi je ks. Marcin Grabowski wikariusz z Warszawy z parafii św. Stanisława Kostki z Żoliborza. 

 

 • W przyszłą niedzielę ofiary na tacę są przeznaczone na utrzymanie Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.