VII Niedziela Wielkanocna

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 12.05.2024 r.

•  Jutro w poniedziałek 13.05 przypada rocznica objawień fatimskich (13.05.1917) dlatego po  Mszy św. zapraszamy wszystkich czcicieli Maryi do udziału w procesji różańcowej. Jutro jest też 43. rocznica zamachu na życie papieża św. Jana Pawła II.

•  W czwartek 16. maja przypada uroczystość głównego patronki Polski św. Andrzeja Boboli kapłana i męczennika. Na trudne czasy dla naszej Ojczyzny oraz Kościoła modlimy się za Jego wstawiennictwem wieczorem o g. 18. Główne uroczystości ku Jego czci odbędą się w ten czwartek przy udziale Episkopatu Polski w Sanktuarium Narodowym w Warszawie w kościele przy ul. Rakowieckiej o godz. 18. Zapraszamy.

•  Wczoraj w sobotę 11.05 w Małocicach przeżywaliśmy uroczystość I Komunii św.
    10-ciorga dzieci. Prosimy o gorącą modlitwę w intencji tych dzieci oraz ich rodziców aby pokochali Pana Jezusa w Eucharystii i nigdy z Nim nie rozstali się.

• W piątek rozpoczęła się Nowenna do Ducha Świętego, a w przyszłą niedzielę jest Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i zakończenie okresu wielkanocnego.

•   W sobotę 18. maja o godz. 18 przeżywamy Wigilię przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, na którą gorąco zapraszamy parafian, grupy modlitewne, a szczególnie młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

•   25. maja w sobotę w Niepokalanowie w godz. 10-14 jest Diecezjalny Dzień Skupienia Żywego Różańca. Adres: rozaniec.warszawa@gmail.com
    Natomiast w dniach 31.05-1.06 jest Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasnej Górze.

•   W niedzielę 26.05 po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie z rodzicami młodzieży kandydatów do bierzmowania w celu omówienia przygotowań uroczystości w dniu 18.06.

•  Gościmy dziś w naszym Kościele Rycerzy św. Jana Pawła II, którzy zaprezentują nam swoją wspólnotę i jej charyzmat.